Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PKO BP zapowiada długą przerwę techniczną. Potrwa cały weekend

Bank radzi klientom, by niektóre operacje zaplanowali wcześniej, bo od piątku do poniedziałku mogą mieć trudności z ich zleceniem

PKO BP zapowiedział dłuższą niż zazwyczaj przerwę w działaniu niektórych usług. Będą one niedostępne w najbliższy weekend: od godz. 23.00 w piątek 19 maja do 7.00 w poniedziałek 22 maja. Instytucja zaznacza, że prace serwisowe mogą zakończyć się wcześniej, ale jednocześnie zachęca, by odpowiednio się do nich przygotować.

Przeczytajcie także: Oszuści podszywają się pod Google Pay

Na czym mają polegać owe przygotowania? Np. na zmianach limitów kart. Ta usługa może być w weekend niedostępna i klienta będą obowiązywać limity ustalone wcześniej – dotyczy to płatności w sklepach i punktach usługowych, jak też wypłaty gotówki z bankomatów. Niedostępne mogą być też inne czynności związane z obsługą kart, w tym blokada czasowa online – w tym celu należy skorzystać z infolinii.

W najbliższy weekend może być problem z otwieraniem nowych kont, składaniem wniosków o karty czy kredyty, aktywacją usługi PKO Płacę później czy rozwiązaniami dostępnymi w ramach otwartej bankowości. Nie zadziałają przelewy z karty kredytowej, ale też płatności Blikiem, gdy źródłem płatności jest kredytówka. Na utrudnienia muszą się przygotować użytkownicy serwisów iPKO i iPKO biznes, a także aplikacji IKO i iPKO biznes mobile.

Przeczytajcie także: Blik podsumował pierwsze trzy miesiące 2023 roku

Warto przypomnieć, że kilka tygodni temu PKO BP przeprowadził już podobną, dłuższą przerwę w funkcjonowaniu swoich usług. Także i wtedy klienci mieli się spodziewać problemów przy próbie płatności Blikiem z rachunku karty kredytowej czy niemożności zmiany limitów dla kart. Jak dowiedział się serwis cashless.pl ostatnie, długie przerwy w funkcjonowaniu serwisów PKO BP mają związek ze zmianą systemu do obsługi kart płatniczych, wykorzystywanego przez ten bank.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies