Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Płatności mobilne Xiaomi Pay także dla posiadaczy kart Visa. Wdrożeniem chwalą się banki spółdzielcze BPS

Wcześniej usługa Xiaomi Pay była dostępna w Polsce, ale ograniczona do kart konkurencyjnej organizacji

Biuro prasowe BPS donosi o wdrożeniu nowej usługi dla użytkowników kart Visa wydanych przez banki spółdzielcze z tej grupy. Od teraz mogą oni korzystać z płatności mobilnych Xiaomi Pay, które działają na urządzeniach Mi Smart Band 7 lub nowszych. Wcześniej klienci BPS mogli już korzystać z Xiaomi Pay, ale musieli posiadać kartę Mastercard.

Przeczytajcie także: Xiaomi Pay trafią na karty Visa w Polsce

O tym, że BPS wdraża Xiaomi Pay dla kart Visa, wiadomo od kilku tygodni, gdy premierę w Polsce miała opaska Mi Smart Band 7. Wówczas poinformowano, że do Xiaomi Pay karty Visa będą mogli dodawać także ich posiadacze z mBanku, Credit Agricole, Nest Banku i PKO BP. Natomiast użytkownicy mastercardów mogli korzystać z Xiaomi Pay już wcześniej. Pod warunkiem że mieli rachunek w: PKO BP, Credit Agricole, Aliorze, Banku Pocztowym, BNP Paribas, mBanku, VeloBanku, BPS, SGB, w Zen lub Curve.

– Zależy nam, aby użytkownicy kart obydwu organizacji płatniczych, Visa i Mastercard, mieli do dyspozycji pełny wachlarz możliwości. W tej chwili w bankach spółdzielczych Grupy BPS klienci znajdą taką samą ofertę jak w dużych bankach komercyjnych, a naszym atutem pozostaje lokalizacja placówek, znajomość lokalnych uwarunkowań i bliskie relacje – mówi Magdalena Adamczyk, dyrektorka Departamentu klienta indywidualnego w Banku BPS.

Przeczytajcie także: Płatności Apple Pay dla klienta kolejnego banku

Płatności mobilne Xiaomi Pay działają po dodaniu karty do cyfrowego portfela w zegarku lub w opasce. Do cyfrowego portfela można dodać więcej niż jedną kartę – zależnie od potrzeb użytkownika. Za pomocą Xiaomi Pay można płacić w punktach handlowo-usługowych, a także wypłacać pieniądze z bankomatów posiadających funkcję zbliżeniową. W momencie płatności nie trzeba mieć dostępu do internetu, a zegarki i opaski działają samodzielnie, bez konieczności łączenia się z telefonem. Można więc zapłacić za drobne zakupy na przykład podczas treningu biegowego.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies