Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Narodowy Bank Słowacji dał zielone światło. Blik trafi na tamtejszy rynek

Ekspansję narzędzia płatniczego ma umożliwić przejęcie słowackiej firmy Viamo

Polski Standard Płatności, operator systemu Blik, otrzymał zgodę Narodowego Banku Słowacji na przejęcie słowackiej firmy Viamo. Rodzimy podmiot zapewnia, że akwizycja platformy płatniczej z Bratysławy pomoże mu wzmocnić swoją obecność w regionie Europy Środkowej i Wschodniej.

Przeczytajcie także: Nowe usługi wkrótce w aplikacji VeloBanku

Jeszcze w sierpniu ubiegłego roku mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że PSP zamierza objąć 100 proc. udziałów w Viamo. Podpisano wówczas stosowną umowę, ale przejęcie wymagało wydania zgody przez słowacki bank centralny, co też nastąpiło. W efekcie operator Blika zacznie wprowadzać to narzędzie u naszego południowego sąsiada.

Viamo działa na słowackim rynku od dekady, ma status instytucji płatniczej i dostarcza usługi z zakresu płatności P2P (przelewy pomiędzy użytkownikami) oraz płatności dla biznesu oparte na kodach QR i linkach płatniczych. Spółka jest także dostawcą bramki płatniczej – Viamo PayGate. Obecnie ściśle współpracuje z 2 bankami: VÚB i Tatra banka, ale z jej usług za pomocą aplikacji mobilnej Viamo Plus mogą korzystać klienci wszystkich banków na Słowacji. Apka ma ok. 300 tys. użytkowników.

Przeczytajcie także: PayTel przejmuje grupę Kar-Tel

Warto przypomnieć, że w marcu PSP ogłosił start działalności w Rumunii. W ramach spółki Blik Romania rozwijany będzie system rozliczeń w lejach rumuńskich, a dostęp do niego uzyskają wszyscy wydawcy i agenci rozliczeniowi z tego kraju. Operator systemu planuje na nowym rynku powielić strategię zastosowaną w Polsce i w pierwszej kolejności skupi się na płatnościach kodem Blik w handlu internetowym. Z czasem rozwiązanie pojawi się też w terminalach i bankomatach.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies