Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
NEWS
Czas na międzynarodową ekspansję Blika. Startuje Blik Romania

Początkowo rozwiązanie będzie promowane w handlu internetowym, ale z czasem ma oferować rumuńskim użytkownikom więcej możliwości

Polski Standard Płatności, operator systemu Blik, ogłosił start działalności w Rumunii. W ramach spółki Blik Romania rozwijany będzie system rozliczeń w lejach rumuńskich, a dostęp do niego uzyskają wszyscy wydawcy i agenci rozliczeniowi z tego kraju.

Przeczytajcie także: Atak na klientów Revoluta w Polsce

Operator Blika poinformował, że na początku grudnia 2022 roku spółka Blik Romania została zgłoszona do Rejestru Handlowego w Rumunii. Stanowisko prezesa objął Ryszard Drużyński, w zarządzie znaleźli się też Michał Szymański oraz Paweł Dytry. Z kolei do rady nadzorczej weszli Dariusz Mazurkiewicz (prezes PSP), Monika Król oraz Gheorghe Marian Cristescu.

Jeszcze w tym miesiącu spółka złoży do Banku Narodowego Rumunii (BNR) wniosek o zatwierdzenie systemu płatności Blik w rumuńskiej walucie. Z komunikatu wynika, że operator systemu planuje na nowym rynku powielić strategię zastosowaną w Polsce i w pierwszej kolejności skupi się na płatnościach kodem Blik w handlu internetowym. Z czasem rozwiązanie pojawi się też w terminalach i bankomatach.

Przeczytajcie także: Viva Wallet udostępnia BNPL od Klarny

Warto przypomnieć, że na temat tej planowanej ekspansji mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl już niemal rok temu. Spekulowano wówczas, że pierwsze rumuńskie banki mogą wdrożyć Blika jeszcze 2022 roku – tego terminu nie udało się dotrzymać. Wypada zaznaczyć, że pierwotnie zakładano, iż międzynarodowa ekspansja Blika zacznie się od Ukrainy. Plany te pokrzyżowała rosyjska agresja na ten kraj.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies