Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Pożegnanie z kolejną aplikacją finansową. Sprytny Bill kończy żywot

Aplikacja Sprytny Bill polskiego fintechu Quicko, będzie działać tylko do końca kwietnia bieżącego roku

Jak doniósł jeden z czytelników cashless.pl, za kilkanaście dni, czyli 30 kwietnia, z polskiego rynku zniknie aplikacja finansowa Sprytny Bill. – Chcieliśmy cię o tym poinformować i podziękować ci za korzystanie z niej. Niestety, konkurencja na rynku aplikacji jest coraz cięższa i zmusiła nas do podjęcia trudnej decyzji o zamknięciu naszej aplikacji – napisano w wiadomości e-mail kierowanej do użytkowników Sprytnego Billa.

Przeczytajcie także: Już jest nowa odsłona aplikacji Sprytny Bill

Sprytny Bill to apka opracowana przez polski fintech Quicko, znany m.in. z dostarczania zbliżeniowych gadżetów płatniczych. Aktualna wersja apki Sprytny Bill pojawiła się jesienią 2020 r. Jej najważniejszą funkcją jest ułatwienie opłacania stałych rachunków np. za energię elektryczną czy usługi telekomunikacyjne.

Aby korzystać ze Sprytnego Billa, należy najpierw powiązać z apką kartę płatniczą dowolnego banku na zasadzie podobnej, jak dodaje się karty do aplikacji Ubera czy Netfliksa. Następnie korzystając z kamery smartfona należy zeskanować kod QR z faktury np. za telefon i zrealizować płatność, potwierdzając ją PIN-em nadanym podczas rejestracji w apce. Dane rachunku można także wprowadzić ręcznie. Drugą funkcją, oferowaną przez Sprytnego Billa, są przelewy P2P, a więc do innych użytkowników.

Przeczytajcie także: Kartę Quicko można dodać do Garmin Pay

Wygląda na to, że funkcje oferowane przez Sprytnego Billa nie pozwoliły mu na skuteczną konkurencję z bankami i innymi fintechami. Zwłaszcza że Quicko, oferuje też nową apkę Quicko Wallet. Sprytny Bill kończy więc żywot jak kilka innych aplikacji finansowych, które zniknęły z polskiego rynku. Mam na myśli takie rozwiązania jak np. up and go, Cashap, Bacca czy kilka aplikacji ubezpieczeniowych jak choćby Screenity.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies