Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowa odsłona aplikacji Sprytny Bill. Płatności za rachunki i przelewy P2P stały się jeszcze łatwiejsze

Sprytny Bill to aplikacja rozwijana przez polski fintech Quicko

Z marketu App Store oraz Google Play możecie już pobrać nową wersję aplikacji mobilnej Sprytny Bill. Rozwiązanie oferowane przez polski fintech Quicko przeznaczone jest przede wszystkim dla klientów opłacających stałe rachunki, np. za telefon komórkowy, energię elektryczną czy czynsz.

Przeczytajcie także: Będzie polska konkurencja dla Fitbit Pay

Aby korzystać ze Sprytnego Billa, należy najpierw powiązać z apką kartę płatniczą dowolnego banku na zasadzie podobnej, jak dodaje się karty do aplikacji Ubera czy Netfliksa. Następnie korzystając z kamery smartfona należy zeskanować kod QR z faktury np. za telefon i zrealizować płatność, potwierdzając ją PIN-em nadanym podczas rejestracji w apce. Dane rachunku można także wprowadzić ręcznie.

Drugą funkcją, oferowaną przez Sprytnego Billa, są przelewy P2P, a więc do innych użytkowników. Sprytny Bill pozwala na transakcje z dowolnej karty na dowolny rachunek bankowy w Polsce i za granicą. Obecnie za pojedynczą transakcję użytkownicy aplikacji płacą 0,85 proc. kwoty transakcji plus 40 groszy opłaty stałej. W najbliższej przyszłości wprowadzona ma zostać promocja, dzięki której opłata za transakcję do 100 zł wyniesie 50 groszy, a powyżej 100 zł – 0,7 proc.

Przeczytajcie także: Cztery nowe spółki na liście małych instytucji płatniczych

Jak widzicie, warunki cenowe sprawiają, że Sprytny Bill nie może konkurować przelewami P2P np. z Blikiem. Jednak sytuacja się zmienia, jeśli z transakcji miałaby skorzystać osoba wysyłająca do Polski pieniądze z zagranicy. Wtedy prowizja staje się konkurencyjna w porównaniu z innymi systemami przekazów pieniężnych czy przelewów międzynarodowych. Jak powiedział serwisowi cashless.pl prezes Quicko Sebastian Swoboda, kolejnym etapem rozwoju Sprytnego Billa ma być umożliwienie realizacji przelewów zagranicznych i podatkowych.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies