Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Błąd w Google Pay: użytkownicy dostawali dodatkowe środki. Część sumy firma spisała na straty

Jak wynika z wpisów w mediach społecznościowych, w wyniku błędu niektórzy klienci otrzymali nawet ponad tysiąc dolarów

Niektórzy użytkownicy Google Pay w USA mieli otrzymać od operatora usługi pieniądze – od kilku dolarów do nawet ponad tysiąca, a wszystko za sprawą błędu. Firma już go naprawiła i odzyskała część środków, o czym donosi serwis arstechnica.com.

Przeczytajcie także: Revolut podnosi ceny

Użytkownicy Google Pay dzielili się za pośrednictwem sieci informacjami o dodatkowych środkach, które odkryli na swoich rachunkach. Towarzyszyła temu wiadomość o wewnętrznych testach usług, więc można zakładać, że w zamyśle pieniądze i tekst miały trafić do pracowników Google, ewentualnie partnerów korporacji, którzy biorą udział w owych testach. Co ciekawe, niektórzy klienci dostali kilka takich wiadomości, a z każdą wiązała się wpłata.

Co na to Google? Firma rozesłała maila, w którym zapewnia, że problem został już rozwiązany, a wpłata mogła być cofnięta. Jednocześnie operator usługi poinformował, że jeśli nie był w stanie odzyskać środków, bo zostały już wydane lub przeniesione, to nie będzie dochodzić zwrotów – klient może je zatrzymać bez konsekwencji. Najwyraźniej skala problemu nie była na tyle duża, by spółka miała angażować dodatkowe zasoby w odzyskanie pieniędzy.

Przeczytajcie także: PKO BP będzie miał piątego prezesa w ciągu dwóch lat

Warto przypomnieć, że na polskim rynku Google Pay zostało zastąpione przez Portfel Google a płatności Google Pay są jednym z elementów tego rozwiązania. Firma tłumaczyła zmianę rozszerzaniem usług: ma to być nie tylko narzędzie płatnicze, ale też platforma do przechowywania cyfrowych kluczy, dokumentów czy biletów. W Stanach Zjednoczonych rozwiązanie wciąż funkcjonuje pod nazwą Google Pay.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies