Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Revolut podnosi ceny. Opłata za przewalutowanie w planie Standard wzrośnie z 0,5 proc. do 1 proc. od transakcji

Limit darmowego przewalutowania pozostanie na dotychczasowym poziomie wynoszącym 5 tys. zł

Revolut poinformował swoich klientów o nowym cenniku, który zacznie obowiązywać 7 czerwca bieżącego roku. Zmiana dotknie przede wszystkim użytkowników planów Standard. Zgodnie z nowymi zasadami przewalutowanie transakcji powyżej limitu wynoszącego 5 tys. zł miesięcznie, będzie kosztowało nie 0,5 proc. od kwoty transakcji jak jest teraz, tylko dwa razy więcej, a więc 1 proc. Transakcje zagraniczne do 5 tys. zł miesięcznie tak jak dotychczas nie będą obarczone dodatkową prowizją.

Przeczytajcie także: Revolut z bezpośrednim połączeniem z systemem SEPA

W tym kontekście warto wspomnieć o zasadach przeliczeń i limitach, jakie obowiązują od wprowadzonych niedawno przez Revoluta kont wspólnych. Limity i korzyści dla osób korzystających z takich rachunków pozostają indywidualne i niezależne. Jeśli więc współwłaściciele konta wspólnego korzystają z różnych planów, ich limity i korzyści na koncie wspólnym także będą się różnić. Oznacza to, że jeśli współwłaściciele konta wspólnego mają plan Standard i Metal, to lepiej, żeby operacje zlecała osoba z Metalem (jej nie obowiązują np. limity na darmowe przewalutowanie).

Przeczytajcie także: Revolut zaoferuje ubezpieczenia komunikacyjne

Wraz z nowym cennikiem Revolut zamierza wprowadzić zmiany do zasad ochrony poufności danych. Wedle nowych warunków inni użytkownicy Revoluta będą mogli domyślnie widzieć imiona i nazwiska pozostałych klientów, ich zdjęcia profilowe oraz nazwy planów, z których korzystają. Każdy z użytkowników aplikacji Revoluta będzie jednak mógł wyłączyć widoczność swoich danych dla pozostałych klientów, korzystając z odpowiedniej funkcji w apce.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies