Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Revolut z bezpośrednim połączeniem z systemem SEPA. Może samodzielnie rozliczać płatności w euro

W mijającym tygodniu okazało się także, że na konto w Revolucie można już wysłać przelew natychmiastowy w systemie Express Elixir

Revolut poinformował, że jest już bezpośrednio połączony z systemem SEPA (Single Euro Payments Area, Jednolity Obszar Płatności w Euro). Rozwiązanie to umożliwia szybkie płatności między uczestniczącymi w nim instytucjami (obecnie jest ich ponad sto) na rzecz ich klientów.

Przeczytajcie także: Allegro.cz ma ruszyć w Czechach jeszcze w tym roku

Latem 2020 roku mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że Revolut znalazł się w gronie firm korzystających z systemu SEPA Instant, dzięki czemu jego klienci mogli wysyłać i odbierać błyskawiczne przelewy w euro. Powinno się to odbywać w mniej niż 10 sekund (przelewy SEPA docierają zazwyczaj do adresata w kolejnym dniu roboczym). Wówczas fintech korzystał jednak ze wsparcia pośredników, teraz rozlicza płatności samodzielnie.

Niedawno okazało się też, że na konto w Revolucie można już wysłać przelew natychmiastowy w systemie Express Elixir. Stało się tak za sprawą integracji z tym rozwiązaniem Aion Banku, obsługującego rachunki Revoluta. Trzeba mieć jednak na uwadze, że mowa jedynie o możliwości odbierania przelewów nadawanych z innych banków. Użytkownicy Revoluta wciąż nie mogą wysyłać z niego przelewów natychmiastowych w systemie KIR-u.

Przeczytajcie także: Comarch rozszerzył testy wszystko.pl

Revolut w mijającym tygodniu ogłosił także wprowadzenie na europejskim rynku ubezpieczeń komunikacyjnych. Fintech zapewnia, że Revolut Car Insurance wyróżni się na tle konkurencji m.in. za sprawą atrakcyjnych cen. Początkowo rozwiązanie pojawi się w Irlandii, gdzie klienci mogą już zapisywać się na listę oczekujących na wiosenną premierę produktu.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies