Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Zmiany w systemie Express Elixir. Na konto w Revolucie już możecie wysłać przelew natychmiastowy

Obsługujący rachunki klientów Revoluta Aion Bank zintegrował swój system z infrastrukturą Express Elixir

Jeden z czytelników cashless.pl doniósł, że udało mu się zlecić przelew natychmiastowy w systemie Express Elixir, ze swojego rachunku w Santanderze na konto w Revolucie. Transakcja została z powodzeniem zrealizowana w ciągu kilku minut. Wskazywałoby to na to, że Aion Bank, który obsługuje rachunki Revoluta, doprowadził do końca realizowaną od dłuższego czasu integrację z systemem Express Elixir. O rozpoczęciu tych prac mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl kilka miesięcy temu, w tekście Aion Bank w systemie Express Elixir. Za jego pomocą będzie mógł udostępnić m.in. przelewy P2P Blik.

Przeczytajcie także: Allegro rozszerza współpracę z Aion Bankiem

Rzeczywiście z tabeli dostępności systemu Express Elixir wynika, że Aion może obsługiwać przelewy natychmiastowe w trybie 24/7 (wcześniej były różnego rodzaju ograniczenia w tym zakresie). Zakończenie prac integracyjnych potwierdza także biuro prasowe KIR. – Aion działa obecnie w systemie Express Elixir w trybie 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Z punktu widzenia naszego systemu nie ma ograniczeń w zakresie nadawania i odbierania zleceń przez ten bank – odpowiedziało biuro prasowe KIR-u na moje pytanie w tej sprawie.

Przeczytajcie także: Revolut chwali się swoim zyskiem

Fakt, że Aion zintegrował się z infrastrukturą do przelewów natychmiastowych oznacza, że jego klienci, a także klienci instytucji współpracujących z nim, a więc np. Revoluta, mogą odbierać przelewy nadawane przez Express Elixir z innych banków. Natomiast nadawać jeszcze nie mogą, bo ani w aplikacji Aiona ani w apce wspomnianego Revoluta, nie ma odpowiednich funkcji. Obie instytucje deklarują, że usługę chcą klientom udostępnić, ale kiedy to się stanie, w tym momencie nie wiadomo.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies