Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Aion Bank w systemie Express Elixir. Za jego pomocą będzie mógł udostępnić m.in. przelewy P2P Blik

Na razie jednak klienci Aiona mogą korzystać z systemu Express Elixir w ograniczonym zakresie

Jak dowiedział się serwis cashless.pl, Aion Bank wdrożył system Express Elixir. Na razie jednak usługa działa w ograniczonym zakresie. Klienci mogą wykonywać przelewy natychmiastowe za pomocą tego systemu, ale nie mogą odbierać transferów z innych banków. Taka sytuacja będzie trwać prawdopodobnie do końca sierpnia, co wynika z informacji zawartej na stronie KIR-u (operator Express Elixir).

Przeczytajcie także: Aion likwiduje darmowe konta

Aion Bank już dawno temu deklarował chęć wdrożenia przelewów ekspresowych jak i Blika. Przypomnę, że system Express Elixir jest niezbędny do tego, aby móc zaoferować pełną paletę usług w ramach Blika. Wykorzystuje on bowiem infrastrukturę Express Elixir do realizacji przelewów typu P2P, a więc na numer telefonu odbiorcy. Z informacji uzyskanych przez cashless.pl wynika jednak, że podczas obecnie trwających prac wdrożeniowych Aion nie udostępni jeszcze płatności mobilnych Blik.

Przeczytajcie także: Aion nigdy nie był Netfliksem finansów

Aion to belgijski bank zarządzany w przeszłości przez twórcę Aliora – Wojciecha Sobieraja (obecnie Sobieraj zasiada w radzie nadzorczej banku). Instytucja jest już członkiem systemu Elixir, dzięki czemu może m.in. oferować klientom konta z polskimi numerami IBAN. Bank wprowadził ofertę dla polskich klientów w sierpniu ubiegłego roku. Wydaje się jednak, że ekspansja nad Wisłą nie idzie zgodnie z wcześniejszymi planami. Wskazywać na to może m.in. szybka rezygnacja z oferty dla klientów biznesowych, o czym możecie przeczytać w tekście Aion Bank zaprzestał udzielania kredytów, rezygnuje z kont dla firm. Teraz chce być bankiem inwestycyjno-oszczędnościowym.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies