Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Aion Bank chwali się pierwszymi sukcesami. Oprocentowane konta założyło 10 tys. Polaków

Ciekawe będą także wrześniowe wyniki sprzedaży Aion Banku, bo z początkiem tego miesiąca Aion dodał do swojej oferty kredyty

Aion Bank wystartował w Polsce 5 sierpnia, kusząc klientów wysokim, jak na polskie warunki, oprocentowaniem depozytów. Dzisiaj bank poinformował, że w pierwszym miesiącu działalności konta w tej instytucji założyło 10 tys. osób, które zdeponowały tam pół miliarda złotych.

Przeczytajcie także: Jak ukradłem paliwo na stacji Lotosu

Przypominam, że wysokość oprocentowania zależy w Aion Banku od wyboru rodzaju konta. Do wyboru są trzy: darmowy Light, Smart za 29,99 zł miesięcznie oraz All-Inclusive za 49,99 zł miesięcznie. Najwyżej oprocentowane są depozyty na płatnych kontach. To odpowiednio dla rachunków w złotych i euro: 1,25 proc. i 0,75 proc. oraz 1,5 proc. i 1 proc. Ale nawet bezpłatny Light to 1 proc. dla rachunku prowadzonego w złotych oraz 0,5 proc. dla subkonta w euro. Wszystko to z miesięczną kapitalizacją.

Przeczytajcie także: Aion Bank wprowadza pożyczki

Jakie konta w Aion Banku Polacy wybierają najczęściej? Instytucja nie mówi o tym wprost. – Wyniki po pierwszym miesiącu naszej działalności pokazują, czego dzisiaj szukają Polacy. Oprócz wysokiego zainteresowania prawdziwie darmowym kontem, szczególnie cieszy nas suma kwot zebranych na rachunkach oszczędnościowych – mówi Karol Sadaj, szef Aiona w Polsce. Bank podaje jednocześnie, że największym zainteresowaniem cieszą się konta oszczędnościowe, które w zależności od planu gwarantują od 1 proc. do 1,5 proc. rocznie w złotych polskich, w czym jednak zawierają się wszystkie trzy plany oferowane przez tę instytucję. Na polskim rynku to już standard, że klienci zazwyczaj sięgają po to, co jest za darmo. Zatem czytając między wierszami, można się domyślić, że to właśnie ten produkt jest wybierany najchętniej.

Ciekawe będą także wrześniowe wyniki sprzedaży Aion Banku, bo z początkiem tego miesiąca Aion dodał do swojej oferty kredyty. Proponuje do 90 tys. zł z maksymalnym okresem spłaty 84 miesiące. Ruch ten sprowokował do działania Revoluta, który niemal natychmiast podwoił limit pożyczek oferowanych w swojej aplikacji. Polscy klienci tego fintechowego banku mogą teraz otrzymać do 100 tys. zł kredytu. O ofercie Revoluta przeczytacie więcej w tekście Aion oferuje 90 tys. zł, Revolut przebija na 100 tys. zł. Kto da więcej? Kredytowe szaleństwo.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies