Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Alior podsumował ostatnią edycję programu RBL_START. Bank wyróżnił fintechy Dreams Technology i Cashbene

Jednym z laureatów programu został szwedzki startup Dreams Technology przejęty niedawno przez Doconomy

Alior ogłosił zwycięzców piątej edycji swojego programu akceleracyjnego RBL_START. Tym razem bank liczył przede wszystkim na rozwiązania z obszaru "human-mobile interactions". Preferowano pomysły dotyczące poprawy doświadczenia użytkowników aplikacji mobilnych, analizy większej liczby danych o konsumentach i ich zachowaniu, czy nowych metod dotarcia do klienta i zwiększenia jego zaangażowania.

Przeczytajcie także: Spółka Blue Media zmienia nazwę na Autopay

Pierwszym nagrodzonym startupem jest szwedzki Dreams Technology. Na jego temat mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl pod koniec lutego, gdy firma została przejęta przez ekofintech Doconomy. Dreams Technology oferuje partnerom dane na temat emocji użytkowników bankowości cyfrowej. W połączeniu z innymi informacjami, np. tymi pochodzącymi z open bankingu, mają one pozwalać instytucjom finansowym tworzyć np. produkty oszczędnościowe i inwestycyjne.

Drugą docenioną firmą jest Cashbene. Podmiot łączy proces zakupowy z systemem cashbackowym. W efekcie, konsument dokonując zakupu w sklepie internetowym, otrzymuje zwrot części środków na konto.

Przeczytajcie także: Polski oddział Mastercarda ma nową szefową

Alior uruchomił własny akcelerator startupów RBL_START we wrześniu 2018 roku. Do udziału w nim zakwalifikowano wówczas osiem spośród 100 starających się o to startupów. Wśród nich było PayPo – system automatyzujący korzystanie z odroczonych płatności za zakupy internetowe. Na początku 2021 roku bank informował o wyjściu z inwestycji w ten podmiot.

Partnerami ostatniej edycji RBL_START byli: Grupa PZU, Mastercard, Microsoft, inQUBE oraz Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu. Nagrodzenie laureatów i prezentacja ich projektów miały miejsce podczas spotkania organizowanego przez Fundację FinTech Poland.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies