Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Alior uruchomił własny akcelerator startupów RBL Start. Zobaczcie jakie fintechy się do niego dostały

Na razie do udziału w programie zakwalifikowano osiem spośród 100 starających się o to startupów z całego świata

Spire stanie się polską wersją londyńskiego L39? Po inicjatywie Mastercarda pod nazwą The Heart Warsaw, D-Raft i Ghelamco dzisiaj w tym najbardziej charakterystycznym warszawskim wieżowcu ruszył kolejny akcelerator startupów RBL Start Alior Banku. Pierwsza edycja programu ma trwać trzy miesiące i służyć opracowaniu fintechowych produktów oraz usług, które mogłyby zostać wdrożone w Aliorze.

Uczestnicy otrzymają dostęp do środowiska testowego z usługami API związanymi z PSD II. Wydaje się, że akcelerator będzie się także ubiegał o status operatora piaskownicy regulacyjnej KNF. Dzięki temu, fintechy uczestniczące w programie Aliora będą mogły szybciej uzyskać licencje uprawniające je do prowadzenia działalności na terenie Unii Europejskiej.

Przeczytajcie także: BGŻ BNP Paribas współpracuje z kolejnym fintechem

Do udziału w RBL Start dopuszczono osiem spośród 100 ubiegających się o to firm z całego świata. Wśród nich są: Investsuite – rozwiązanie robo-advisory związane z automatyzacją procesów inwestycyjnych, PayPo – system automatyzujący korzystanie z odroczonej płatności za zakupy e-commerce, Kekemeke – program lojalnościowy w aplikacji mobilnej zastępujący tradycyjne kartki z pieczątkami, Bankzee – aplikacja bankowa dla dzieci i nastolatków, Spendee – agregator rachunków bankowych z zaawansowanymi funkcjami zarządzania finansami, Aazzur – otwarty ekosystem bankowości z agregatorem rachunków i usług fintechowych w jednej aplikacji, Blockey – rozwiązanie do zdalnej weryfikacji klientów banku w oparciu o technologię blockchain oraz firma AI Busters proponująca automatyzację procesów obsługi klienta.

Przeczytajcie także: Pierwszy fintech w systemie szybkich przelewów międzynarodowych

Dla mnie najciekawsze były prezentacje Investituite oraz Blockkey. Pierwszy startup powstał na początku tego roku w Belgii. Jednym z założycieli jest były dyrektor zarządzający KBC Securities Bart Vanhaeren. Spółka specjalizuje się w tworzeniu robo-advisory czyli zautomatyzowanego doradztwa przy długoterminowych inwestycjach i zamierza dostarczać gotowe rozwiązania dla banków. W październiku planuje otwarcie biura w Warszawie.

Z kolei Blockkey to polska firma, która znalazła sposób na weryfikację tożsamości osób korzystających z usług finansowych w sieci. Używa przy tym technologii blockchain. O obu tych fintechach niebawem będziecie mogli przeczytać w Cashless i odnaleźć je na Mapie Polskiego Fintechu, czyli w pierwszym najbardziej kompleksowym katalogu finansowo-technologicznych startupów w Polsce stworzonym wspólnie przez Cashless, fundację Fintech Poland oraz Accenture.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies