Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
BGŻ BNP Paribas rozpoczyna współpracę z kolejnym fintechem. Do Nu Delty dołączyła spółka Autenti

Obie firmy znalazły się wcześniej na Mapie Polskiego Fintechu 2018

BGŻ BNP Paribas poinformował dzisiaj o nawiązaniu współpracy z firmą Autenti. Spółka, której prezesem i założycielem jest znany m.in. z Izby Gospodarki Elektronicznej Grzegorz Wójcik, dostarczy bankowi podpis elektroniczny usprawniający proces kredytowy. – Podpisywanie umów papierowych, drukowanie ich, skanowanie, wysyłanie pocztą czy kurierem trwa zbyt długo i klienci nie chcą poświęcać tyle czasu na formalności – mówi Krzysztof Wojciechowski z BGŻ BNP Paribas.

Przeczytajcie także: O tym, dlaczego BGŻ BNP Paribas współpracuje z fintechami

Firma Autenti oferuje więc oprogramowanie pozwalające zawierać umowy bankowe poprzez zastosowanie podpisu elektronicznego. Dzięki temu możliwe będzie zdalne podpisywanie umów kredytowych na dowolnym urządzeniu elektronicznym z dostępem do sieci. W komunikacie prasowym BGŻ BNP Paribas chwali się, że jest to pierwsze tego typu wdrożenie na polskim rynku. – Dzięki niemu proces kredytowy przebiegać będzie w pełni online – mówi Grzegorz Wójcik.

Przeczytajcie także: BGŻ BNP Paribas prawdopodobnie zmieni nazwę

Autenti to nie pierwsza spółka technologiczna, z którą współpracę nawiązał BGŻ BNP Paribas. Wcześniej instytucja rozpoczęła kooperację z innym fintechem czyli spółką Nu Delta. Ta oferuje technologię umożliwiającą automatyczne rozpoznawanie i wykrywanie treści dokumentów papierowych, które przetwarza na wersję elektroniczną. Rozwiązanie również wykorzystywane jest przez bank w procesie kredytowym. Zarówno Nu Delta jak i Autenti znalazły się na Mapie Polskiego Fintechu 2018.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies