Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowe wieści w sprawie przyszłości BGŻ Optima. Bank zaoferuje konta osobiste i karty?

Wygląda na to, że internetowe ramię BGŻ BNP Paribas zyska drugie życie

BGŻ Optima to oddział BGŻ BNP Paribas uruchomiony w 2011 roku, a więc jeszcze przed przejęciem BGŻ przez BNP Paribas. Optima oferuje przede wszystkim rachunki oszczędnościowe oraz lokaty terminowe, a obsługę prowadzi wyłącznie przez internet. Początkowo marka wspierana była kampaniami marketingowymi i szybko zyskiwała klientów poszukujących atrakcyjnych warunków oszczędzania. Jednak po fuzji BGŻ i BNP Paribas zrobiło się o niej cicho, a na rynku raz po raz słychać pogłoski, że Optima może całkowicie zniknąć. Okazuje się, że jednak tak się nie stanie.

Przeczytajcie także: Prezes BGŻ BNP Paribas o Hello Bank

Świadczą o tym słowa prezesa BGŻ BNP Paribas, Przemysława Gdańskiego wypowiedziane podczas dzisiejszej konferencji prasowej. – W moim przekonaniu internetowy wehikuł służący wyłącznie do zbierania depozytów nie ma na dłuższą metę racji bytu. Coś z tym trzeba zrobić. Albo z tego zrezygnować, albo rozwinąć do platformy oferującej szerszy zakres produktów. Mogę zasugerować, że jesteśmy w trakcie realizacji strategii rozwojowej, więc raczej będziemy rozszerzać niż zamykać – stwierdził prezes BGŻ BNP Paribas w odpowiedzi na moje pytanie o przyszłość Optimy.

Przeczytajcie także: BGŻ BNP Paribas prawdopodobnie zmieni nazwę

Być może słowa Przemysława Gdańskiego oznaczają powrót do koncepcji wprowadzenia na polski rynek Hello Banku. Pod taką marką BNP Paribas oferuje internetowo-mobilne usługi finansowe, czyli m.in. rachunki osobiste z kartami płatniczymi, kredyty i produkty oszczędnościowe w kilku krajach w Europie, m.in. w Austrii, Belgii, Francji czy we Włoszech. O możliwości zainaugurowania działalności Hello Banku w Polsce wspominał już kiedyś poprzedni prezes BGŻ BNP Paribas, czyli Tomasz Bogus. Tekst na ten temat znajdziecie tutaj.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies