Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Na rynku terminali aplikacyjnych robi się tłoczno. Ze swoim rozwiązaniem chce zaistnieć także polski fintech PinAppAll

Współudziałowcem PinAppAll jest firma Bee-Tech założona przez Grzegorza Wojtenko, w przeszłości stojącego na czele MCX Systems

PinAppAll jest kolejnym w ostatnim czasie podmiotem, który chce zaistnieć na perspektywicznym rynku terminali aplikacyjnych, tzw. softposów. PinAppAll w informacji prasowej podkreśla, że charakterystyczną cechą jego terminala aplikacyjnego będzie to, że jego rdzeń będzie działać w chmurze obliczeniowej IBM Cloud i używać kluczy szyfrowania IBM.

Przeczytajcie także: Ile terminali aplikacyjnych działa na polskim rynku?

Współzałożycielem PinAppAll jest firma Bee-Tech, która od kilku lat działa na rynku usług płatniczych. Na jej czele stoi Grzegorz Wojtenko, manager, który w przeszłości przez wiele lat pracował dla spółki MCX Systems, również swego czasu mocno stawiającej na usługi płatnicze. Wojtenko zasiada zresztą w zarządzie PinAppAll.

Tymczasem na rynku softposów robi się naprawdę ciasno. Tylko w Polsce można znaleźć co najmniej kilka mocno zaawansowanych rozwiązań z tego obszaru. Wymienić tu można choćby aplikację polskiego fintechu Softpos.eu, przejętego ostatnio przez Worldline, Polcard GO dostarczaną przez Fiserv Polska czy podobne rozwiązania od eService czy Paytel. Czy na rynku znajdzie się miejsce dla kolejnego gracza?

Przeczytajcie także: Spada liczba pay by linków

Wydaje się, że terminale aplikacyjne mają przed sobą świetlaną przyszłość. Przede wszystkim dlatego, że zmniejszają koszty wdrożeń. Dotychczas aby przyjmować płatności kartą, należało zainwestować w terminal sprzętowy. Każde takie urządzenie musiało przechodzić kosztowną i długotrwałą certyfikację PCI. Softposy, które same najpierw muszą przejść odpowiednią certyfikację, można później instalować na dowolnym urządzeniu, a więc np. smartfonie, tablecie czy kasie fiskalnej.

Na razie jednak korzysta z nich mało firm. Wedle najnowszych danych cashless.pl operatorzy terminali na koniec ubiegłego roku obsługiwali 10 tys. terminali aplikacyjnych. Więcej na ten temat w tekście Najwięksi operatorzy terminali płatniczych oraz softposów w Polsce. Dane na koniec 2022 r.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies