Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowa odsłona GG (dawne Gadu-Gadu) w 2024 r. Pojawią się m.in. GGwallet, karty i przelewy P2P. Wiceprezes zdradza plany

Właściciel marki GG deklaruje, że nie odstąpi od planów rozwoju, nawet jeśli nie powiedzie się planowana na II połowę bieżącego roku kampania crowdfundingowa

W ciągu trzech dni ponad 600 potencjalnych inwestorów zadeklarowało wpłatę 3 mln zł. Takie są efekty prekampanii crowdfundingowej "Rozpalmy GG!" związanej z reaktywacją Gadu-Gadu, a ogłoszonej w ubiegłym tygodniu. W serwisie cashless.pl mogliście przeczytać o tym w tekście Gadu-Gadu chce zainwestować w płatności i usługi fintechowe. Spółka przygotowuje się do kampanii crowdfundingowej. Zasadnicza część kampanii ma ruszyć na przełomie III i IV kw. bieżącego roku, a jeśli się uda, umożliwi wprowadzenie w przyszłym roku nowej odsłony GG, w ramach której ma pojawić się wiele ciekawych usług finansowych.

Romuald Remus, wiceprezes firmy Fintecom, właściciela marki GG, w rozmowie z serwisem cashless.pl stwierdził, że najważniejszym efektem rozpoczętej w ubiegłym tygodniu akcji jest ogromny, pozytywny odzew i zainteresowanie nią ze strony potencjalnych inwestorów. Zadeklarował też, że nawet jeśli w ramach crowdfundingu nie uda się pozyskać odpowiedniej ilości środków, spółka będzie szukać innych możliwości finansowania i nie odstąpi od planów rozwoju GG, bo uznaje tę markę za najsilniejszą w swoim portfolio.

Przeczytajcie także: Pekao wyłącza Pekao24 Makler

Remus zdradził też więcej szczegółów na temat planów związanych z rozwojem GG. Na początek Fintecom chce zaproponować użytkownikom komunikatora usługę GGwallet jako wirtualną portmonetkę. Umożliwi ona gromadzenie środków m.in. z pomocą wpłat na wirtualny numer konta bankowego. Te ostatnie będą się kończyć numerem, jaki użytkownik GG ma już w samym komunikatorze. Każde zasilenie GGwalletu, będzie notyfikowane tekstowo w komunikatorze.

Wśród innych usług finansowych, jakie mają trafić do GG, Remus wymienia m.in. możliwość większego wykorzystania kodów QR. Posłużą one np. do dzielenia się kosztami (np. rachunkiem w restauracji), przelewania napiwków kelnerom, wspierania fundacji w bezgotówkowych zbiórkach itd. Portmonetki mają także posłużyć internetowym twórcom do przyjmowania wsparcia od fanów.

Przeczytajcie także: Rząd zrobi konkurencję fintechowi Urban.one

W kolejnych etapach rozwoju GGwallet pojawią się płatności P2P, wirtualne karty, przelewy międzynarodowe i płatności w sklepach stacjonarnych oraz internetowych. Nowe rozwiązania w pierwszej kolejności trafią na urządzenia mobilne z systemem Android oraz iOS, dodatkowo będą dostępne w wersji przeglądarkowej, a docelowo także desktopowej. Narzędzia mają być dostępne nie tylko dla klientów z Polski, ale i innych krajów Unii Europejskiej oraz Wielkiej Brytanii.

Fintecom ma licencję krajowej instytucji płatniczej, wydaną przez Komisję Nadzoru Finansowego. Spółka prowadzi serwisy England.pl oraz FX City umożliwiające realizację międzynarodowych przekazów pieniężnych. Prawa do komunikatora Gadu-Gadu przejęła wiosną 2018 r., o czym mogliście przeczytać w cashless.pl w tekście Gadu-Gadu wraca do Polski. England.pl przejmuje prawa do komunikatora i zamierza zaoferować usługi z obszaru fintech.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies