Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Pekao wyłącza Pekao24 Makler. To była jedna z najbardziej charakterystycznych aplikacji bankowych na polskim rynku

W przeszłości aplikacja Pekao24 Makler służyła do zarządzania rachunkami osobistymi w Pekao. Jej charakterystyczną cechą było kołowe menu

W markecie Google Play pojawiła się aktualizacja aplikacji Pekao24 Makler, która zawiera adnotację o wyłączeniu apki. Bank zachęca osoby, które jeszcze jej używają, do zainstalowania w zamian aplikacji PeoPay, która pozwala na kompleksowe zarządzanie swoimi finansami, w tym także na obsługę rachunków w Biurze Maklerskim Pekao.

Przeczytajcie także: Pożyczka online w Pekao nie tylko dla klientów banku

– Chcemy pozostawić klientom jedną natywną aplikację, która w prosty i intuicyjny sposób umożliwia dostęp do wszystkich posiadanych produktów w banku Pekao, zarówno inwestycyjnych, jak i bankowych – odpowiedziało biuro prasowe Pekao na moje pytanie o powody wycofania apki Pekao24 Makler.

Aplikację nazwano Pekao24 Makler jesienią 2018 r. Wcześniej była podstawowym narzędziem do zarządzania rachunkami osobistymi w Pekao. Należała do najbardziej charakterystycznych aplikacji bankowych na polskim rynku. Spośród innych rozwiązań tego typu wyróżniało ją przede wszystkim kołowe menu, niespotykane w aplikacjach konkurencji. Innowacja Pekao nie zyskała jednak naśladowców, bo standardem stało się tzw. hamburger menu czy lista funkcji umieszczona w pasku na ekranie głównym aplikacji.

Przeczytajcie także: Pekao wspiera zieloną transformację PGE

Na razie aplikacja Pekao24 Makler wciąż znajduje się w markecie App Store a jej ostatnia aktualizacja nie zawiera adnotacji o jej wyłączeniu. Biuro prasowe Pekao deklaruje jednak, że w najbliższym czasie Pekao24 Makler zniknie także ze sklepu z aplikacjami dla użytkowników smartfonów marki Apple.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies