Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Gadu-Gadu chce zainwestować w płatności i usługi fintechowe. Spółka przygotowuje się do kampanii crowdfundingowej

Wedle zamysłu obecnych właścicieli z legendarnym komunikatorem ma zostać powiązany cyfrowy portfel służący m.in. do zbiórek pieniężnych i przelewów

Właściciel popularnego niegdyś komunikatora Gadu-Gadu zapowiedział jego gruntowną przebudowę. Mowa jest m.in. o wprowadzeniu rozmów audio-wideo, szerszym otwarciu się na odbiorców poza Polską, ale też wdrożeniu usług związanych z płatnościami. Do dyspozycji użytkowników byłby np. cyfrowy portfel powiązany z kontem GG (GGwallet). Klient mógłby go używać podczas zakupów, przelewów P2P czy zbiórek. W transferowaniu środków mają być wykorzystane kody QR oraz linki.

Przeczytajcie także: Mastercard przejmuje Baffin Bay Networks

Wspomniane plany ma pomóc sfinansować kampania crowdfundingowa. Właściciel komunikatora wystartował z akcją pod nazwą “Rozpalmy GG!”. Na tym etapie firma zbiera informacje od ewentualnych inwestorów, by poznać skalę zainteresowania emisją akcji. Cały proces prowadzony jest na platformie Emiteo. Operator komunikatora zapewnia, że obecnie korzysta z niego ok. 500 tys. osób, a większość z nich jest poniżej 35 lat.

Przeczytajcie także: Aplikacja iMKA 2.0 już dostępna

Pomysł wskrzeszenia tego narzędzia i to w formie serwisu społecznościowego z funkcjami fintechowymi może się wydawać absurdalny, ale warto mieć na uwadze, że od kilku lat właścicielem komunikatora jest Fintecom – to spółka prowadząca serwisy umożliwiające realizację międzynarodowych przekazów pieniężnych: England.pl oraz FX City. Spółka od ponad dekady posiada licencję Komisji Nadzoru Finansowego na prowadzenie działalności w charakterze Krajowej Instytucji Płatniczej.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies