Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Na kontynencie jedna na pięć transakcji kartami jest bezstykowa. W Polsce co druga

Polska, obok Hiszpanii i Wielkiej Brytanii, charakteryzuje się największą dynamiką wzrostu udziału transakcji zbliżeniowych w płatnościach kartami

Visa Europe opublikowała statystyki dotyczące kart ze swoim logo za okres od maja 2015 r. do kwietnia 2016 r. Wyniki są jednoznaczne: już nie tylko w Polsce płatności zbliżeniowe cieszą się ogromną popularnością. We wspomnianym okresie mieszkańcy Europy wykonali ok. 3 mld transakcji bezstykowych urządzeniami mobilnymi i kartami Visa, co oznacza, że jedna na pięć płatności plastikami tej organizacji wykonywana jest bez wkładania go do terminala. Jeszcze w 2013 r. tylko jedną na 60 płatności dokonywano zbliżeniowo.

Przeczytajcie także: Zmiana na rynku kart. Znika marka Sygma Bank

Na tym tle jednak Polska wciąż znacznie zawyża średnią. Z informacji polskiego oddziału Visa Europe wynika, że już 55 proc. płatności kartami tej organizacji wydanymi przez banki z Polski to transakcje z wykorzystaniem technologii NFC. Podobne statystyki prezentuje również konkurencyjny MasterCard. Wedle danych Visy, Polska obok Hiszpanii i Wielkiej Brytanii, charakteryzuje się największą dynamiką wzrostu udziału transakcji zbliżeniowych w płatnościach kartami.

Przeczytajcie także: BGŻ BNP Paribas wyda kartę dla rolnika

Co ciekawe, tylko w kwietniu 2016 r., mieszkańcy Europy dokonali blisko 360 milionów transakcji zbliżeniowych, podczas gdy rok wcześniej było ich tylko 143 miliony. To oznacza wzrost liczby transakcji w stosunku rocznym o 150 proc. W każdej sekundzie na kontynencie zbliżeniowo kartami Visa płaci 140 osób.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies