Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Polcard Pay. Nowa aplikacja mobilna dla klientów wpłacających gotówkę w terminalach sklepowych

Na razie z usługi wpłat gotówki przy pomocy Polcard Pay można korzystać w sklepach Żabka i salonach Empiku

Biuro prasowe Fiserv w Polsce (właściciel marki Polcard) informuje o udostępnieniu nowej aplikacji mobilnej pod nazwą Polcard Pay. Można ją już pobrać zarówno z marketu App Store, jak i Google Play. Apka ułatwia wpłaty gotówki w terminalach płatniczych zainstalowanych w placówkach handlowych i usługowych, przy pomocy kart Mastercard i Visa.

Przeczytajcie także: W terminalach Polcard napiwki także zbliżeniowo

Jak tłumaczy Fiserv, dotychczas aby wpłacić gotówkę na rachunek bankowy za pośrednictwem terminala płatniczego, należało najpierw podać swoje dane osobie obsługującej terminal, a następnie zbliżyć do niego swoją kartę i potwierdzić transakcję kodem PIN. Natomiast korzystając z aplikacji Polcard Pay, potrzebne dane wprowadza się w dowolnym momencie na swoim smartfonie. Później chcąc wpłacić gotówkę, wystarczy poinformować o tym obsługę sklepu i zbliżyć kartę do terminala. System Fiserv sam rozpozna, że właściciel karty zweryfikował wcześniej swoją tożsamość w Polcard Pay.

A wspomnianą weryfikację można przeprowadzić na dwa sposoby: za pomocą otwartej bankowości albo dowodem elektronicznym przy pomocy aplikacji eDO App. Ten pierwszy sposób obsługuje fintech Transactionlink.

Przeczytajcie także: Oto najwięksi operatorzy terminali płatniczych w Polsce

– Zainteresowanie opcją wpłaty pieniędzy na konto za pośrednictwem terminala systematycznie rośnie. Dotychczas była ona dostępna tylko w sklepach Żabka oraz salonach Empik. Aplikacja PolCard Pay pozwoli na rozszerzenie usługi także dla innych punktów. Dzięki tej możliwości konsumenci nie muszą już tracić czasu na szukanie wpłatomatów czy oddziałów swojego banku – mówi Krzysztof Polończyk, prezes Fiserv Polska.

Sklepy nie pobierają od użytkowników kart prowizji od wpłaty gotówki. Dodatkową opłatę z tego tytułu może jednak pobrać bank, który wydał kartę. Warto też pamiętać, że są maksymalne limity wpłat. Na przykład w Żabce w ciągu dnia na jedną kartę nie można wpłacić więcej niż 500 zł.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies