Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Polcard dołącza do standardu. Napiwki w terminalu przekażecie także zbliżeniowo

Wcześniej za pośrednictwem terminala Polcardu można już było przekazywać napiwki, ale w tym celu należało użyć karty stykowo

Firma Fiserv Polska, właściciel marki Polcard, poinformowała o wdrożeniu nowej funkcji do oferowanych przez siebie terminali. Zainteresować ona może właścicieli restauracji i innych lokali gastronomicznych. Dzięki niej klienci takich lokali mogą zostawiać obsłudze napiwki podczas płatności kartą i bez konieczności wkładania plastiku do urządzenia. Do tej pory kartę trzeba było wkładać do POS-a, co było niewygodne, a po drugie – uniemożliwiało zostawianie napiwków użytkownikom płatności mobilnych takich jak Apple Pay czy Google Pay.

Przeczytajcie także: Blik uruchomił spółkę w Rumunii

Jak to działa? Sprzedawca wprowadza na terminalu kwotę za usługę. Następnie na wyświetlaczu urządzenia pojawia się pytanie o to, czy konsument chce zostawić napiwek. Po zatwierdzeniu może on wybrać jego predefiniowaną wysokość (np. 5 proc., 10 proc., 15 proc., maksymalnie 20 proc. kwoty rachunku). Dla przejrzystości transakcji na terminalu wyświetlają się przeliczone kwoty płatności za usługę oraz za napiwek. Co ważne, takie transakcje można opłacać także kartami rozliczanymi w walutach obcych, korzystając z oferowanej przez markę usługi DCC. Ostatnim krokiem jest przyłożenie karty, telefonu, opaski lub zegarka do czytnika.

Z punktu widzenia właścicieli restauracji ważne jest, że w ramach nowej usługi Fiserv pozwala rozliczać napiwki jako oddzielną pozycję na potwierdzeniu płatności, w raportach z terminala czy w raportach transakcyjnych. – To bardzo wygodna opcja dla przedsiębiorcy, ponieważ pozwala na łatwe rozdzielenie napiwków wśród pracowników. Konsument natomiast zyskuje możliwość wynagrodzenia np. kelnera w szybki, bezpieczny i preferowany przez siebie sposób – mówi Robert Andrukiewicz, dyrektor ds. rozwoju produktów w Fiserv Polska.

Przeczytajcie także: Nowe informacje na temat konta od Raiffeisen Digital Bank

Wprowadzając do swoich terminali nową funkcję Fiserv nie jest z nią pierwszy na polskim rynku. Możliwość przekazywania napiwków przez terminale funkcjonuje od dawna, choć wiele kelnerek czy kelnerów albo nie umie jej obsługiwać, albo nie pozwalają im na to szefowie. Napiwki można też przekazywać zbliżeniowo. Taka funkcja dostępna jest w terminalach konkurencyjnych dla Fiserv instytucji jak np. Elavon, ITCARD (terminale Planet Pay), eService, PayTel, Bank Pekao czy PeP.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies