Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Konta osobiste od Raiffeisen Digital Bank. Kilka nowych informacji

Austriacki bank udostępni wkrótce rachunki nie tylko w Polsce, ale i Rumunii

Wczoraj w serwisie cashless.pl mogliście przeczytać tekst na temat Raiffeisen Digital Banku, który przygotowuje ofertę rachunków osobistych dla klientów z Polski. Więcej o tym – Raiffeisen Digital Bank zaoferuje darmowy rachunek z kartą Visa Gold. Już możecie zapisać się na listę oczekujących. Dziś mam kilka nowych informacji o tym wdrożeniu.

Przeczytajcie także: Odroczone płatności na softposie od Viva Wallet

Wynika z nich, że nowa oferta RDB ma pojawić się na polskim rynku w perspektywie kilku najbliższych tygodni. Austriacka instytucja ma wprowadzić rachunki osobiste z kartami nie tylko w Polsce, ale i w Rumunii. To dla uważnych czytelników cashless.pl nie jest zaskoczeniem, bo o takim planie RDB informował już kilka miesięcy temu, o czy można było przeczytać w tekście Raiffeisen z impetem wraca na polski rynek. Zaoferuje rachunki i karty debetowe.

Klienci, którzy zdecydują się założyć w RDB rachunek osobisty, będą mogli zamówić do niego cyfrową kartę debetową Visa Gold. Bank nie zamierza obecnie oferować plastikowych kart. Visę Gold od RDB od razu będzie można dodać do cyfrowego portfela Google Wallet i płacić przy pomocy Google Pay. Natomiast kilka tygodni później w ofercie austriackiej instytucji znajdą się także płatności Apple Pay. Bank nie zamierza również oferować tradycyjnego, internetowego serwisu transakcyjnego.

Przeczytajcie także: Zgłoście swoją firmę na Mapę polskiego fintechu 2023

RDB to już drugi, austriacki bank, który w ostatnich dniach zapowiedział start na polskim rynku. Innym jest Western Union, o czym mogliście przeczytać w tekście Western Union udostępnił w Polsce bankowość mobilną. Ale raczej nie odbierze nią klientów rodzimym graczom.

W odróżnieniu od Western Union RDB od razu będzie mieć rachunki z polskimi numerami IBAN, co jest ważne dla klientów, którzy chcieliby traktować takie konta jako główne (np. regulować stałe opłaty czy otrzymywać pensję). Przelewy na i z polskich rachunków na inne polskie rachunki są zwykle bezpłatne, podczas gdy za przelewy zagraniczne często trzeba płacić, a czas ich realizacji jest wydłużony.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies