Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Osiem nowych MIP-ów. Wśród nich firma obsługująca terminale, platforma do wspierania twórców i partner Stereo

W ostatnim czasie do rejestru MIP trafiły: Hilltech, Coffee Media, Orokini, Legimi, Minicredit, Esero, Aleksa Trade i Vimoni Smart Payment Services

W ostatnich dniach KNF wpisał kilka nowych podmiotów na listę małych instytucji płatniczych. W konsekwencji rejestr liczy już 197 pozycji, z czego 25 zostało wykreślonych. Aktywny status MIP posiadają zatem obecnie 172 podmioty.

Przeczytajcie także: Wydawca kart podarunkowych na liście KNF

Wczoraj na listę trafił Hilltech. To firma zajmująca się obsługą punktów handlowych w zakresie sieci informatycznej, systemów sprzedaży oraz systemów płatniczych. Zapewnia m.in. terminale płatnicze, opłatomaty, wpłatomaty kasjerskie, a także donacjomaty.

Również wczoraj status MIP uzyskała poznańska spółka Coffee Media, operator serwisu buycoffee.to. Udostępnia platformę, w ramach której twórcy mogą uzyskiwać wsparcie finansowe. Po utworzeniu profilu w serwisie można udostępnić link swoim obserwującym. Ci mogą wesprzeć twórcę, kupując mu wirtualną kawę – środki przelane przez wspierającego trafiają na konto na platformie i po naliczeniu opłat serwisowych mogą zostać wypłacone.

Entuzjastów fintechu może zaciekawić z kolei przyznanie statusu MIP spółce Orokini. To bowiem podmiot powiązany z fintechem Stereo, rozwijanym przez ukraiński Monobank. Orokini jest zarejestrowane pod tym samym adresem co polska spółka Stereo, a także występuje w dokumentach fintechu jako jeden z współadministratorów danych osobowych użytkowników serwisu stereo.io. Uwzględniona w rejestrze KNF lista usług, jakie może świadczyć Orokini, jest długa, a znajdują się na niej m.in. wydawanie instrumentów płatniczych i wykonywanie różnego rodzaju transakcji płatniczych.

Przeczytajcie także: Spółki szelfowe na liście MIP

Kolejnym nowym podmiotem w rejestrze jest Legimi, czyli serwis z ebookami i audiobookami. Platforma zapewnia czytelnikom i słuchaczom dostęp do swoich zbiorów w ramach abonamentu. Podmiot zapytany przez serwis cashless.pl o powody ubiegania się o wpis, wytłumaczył, że decyzja była podyktowana kwestiami czysto technicznymi, mającymi na celu usprawnienie procesu płatniczego, na który składa się m.in. przyjmowanie płatności od klientów i dystrybuowanie ich do spółek zależnych, w tym zagranicznych.

Listę MIP-ów zasiliły także firmy pożyczkowe Minicredit i Esero, oferujące szybkie pożyczki przez internet. Za pośrednictwem strony minicredit.pl można uzyskać do 5 tys. zł na okres 30 dni. Z kolei Esero udostępnia swoje usługi za pośrednictwem strony clickcredit.pl, proponując do 6 tys. zł pożyczki, również na 30 dni. Warto zwrócić uwagę, że to kolejni pożyczkodawcy, którzy w ostatnim czasie postarali się o status małej instytucji płatniczej. Wcześniej wpis na listę uzyskały także np. iCredit, Ducatos, AIQLabs, PrimaStar czy Aasa.

Grono nowo wpisanych do rejestru dopełniają warszawska Aleksa Trade oraz krakowskie Vimoni Smart Payment Services. Niestety oba podmioty nie informują na razie szerzej o swojej działalności.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies