Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Przydatna nowość dla użytkowników CA24. Wygenerują Blika i zrobią przelewy z ekranu głównego lub blokady

Nowa funkcja działa na smartfonach z systemem operacyjnym iOS 16

Credit Agricole wprowadził do swojej aplikacji CA24 – Pełna korzyści nowość, która może zainteresować użytkowników iphone’ów. Będą mogli wykonywać przelewy i płatności Blik bezpośrednio z ekranu głównego lub z ekranu blokady smartfona.

Przeczytajcie także: Jakie funkcje Blika w bankach?

Użytkownicy smartfonów z systemem iOS 16 mogą skorzystać z widżetów, czyli ikon prowadzących bezpośrednio do formularza przelewu lub generatora kodów Blik. Nie muszą otwierać aplikacji. Wystarczy, że klikną w widżet i podadzą PIN mobilny. Przy korzystaniu z widżetu prowadzącego do kodu Blik logowanie nie jest wymagane, jeśli użytkownik ma aktywną funkcję "Blik przed zalogowaniem".

Rozwiązanie może być ciekawą opcją dla osób, które często korzystają z Blika. W tym kontekście warto wspomnieć, że z danych cashless.pl wynika, że Credit Agricole ma prawie 322 tys. aktywnych "blikowiczów" (przy czym oczywiście tylko część z nich korzysta z systemu iOS w wersji 16). Pełne zestawienie informacji na temat użytkowników systemu Blik w poszczególnych bankach znajdziecie w tekście: Banki w Polsce mają niemal 13 mln aktywnych "blikowiczów". W ciągu roku wynik poprawiono o ponad 3 mln.

Przeczytajcie także: Ponad 20 mln użytkowników bankowych aplikacji mobilnych

Posiadacze iphone'ów, którzy chcieliby ustawić wspomniany widżet na ekranie blokady swojego sprzętu, powinni dotknąć i przytrzymać ekran blokady, aż pojawi się przycisk "dostosuj". Po kliknięciu w niego należy dotknąć pole poniżej zegara, aby zobaczyć widżety, które można dodać. Tam użytkownik znajdzie CA24 Mobile, którą powinien kliknąć lub przeciągnąć na wybrane miejsce.

CA Mobile – Pełna korzyści to aplikacja Credit Agricole drugiej generacji, wdrożona wiosną zeszłego roku. Zastąpiła starsze, mniej funkcjonalne rozwiązanie, które ostatecznie wycofano pod koniec 2022 r. Obecnie nowa apka Credit Agricole ma ponad 580 tys. użytkowników.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies