Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Banki w Polsce mają niemal 13 mln aktywnych "blikowiczów". W ciągu roku wynik poprawiono o ponad 3 mln

Sześć banków ma przynajmniej milion użytkowników Blika. Liderem zestawienia, z wyraźną przewagą, pozostaje PKO BP

Na koniec 2022 roku banki działające na polskim rynku miały niespełna 13 mln aktywnych użytkowników Blika – tak wynika z danych zebranych przez serwis cashless.pl. Oznacza to wzrost o ponad 900 tys. w porównaniu z kwartałem poprzedzającym. Z kolei w zestawieniu z analogicznym okresem 2021 roku wynik udało się poprawić o ponad 3 mln.

Przeczytajcie także: Polski insurtech rusza na podbój Afryki

Liderem zestawienia, kolejny już raz, został PKO BP: przeszło 3,3 mln klientów tej instytucji w omawianym okresie korzystało z Blika aktywnie (oznacza to, że z pomocą tego instrumentu wykonali oni przynajmniej jedną transakcję w miesiącu). W porównaniu z kwartałem poprzedzającym bank poprawił wynik o przeszło 180 tys. W ciągu roku liczba aktywnych użytkowników Blika urosła zaś w przypadku tej instytucji o ponad 700 tys.

Na kolejnych pozycjach, w gronie banków z największą liczbą użytkowników Blika, znalazły się: ING, mBank, Millennium, Pekao i Santander. Każdy z nich miał więcej niż milion aktywnych "blikowiczów". Jeśli ING i mBank utrzymają tempo wzrostu, zapewne w tym roku przekroczą próg 2 mln użytkowników narzędzia PSP (operator systemu Blik).

Przeczytajcie także: Saxo Bank z rozszerzoną ofertą dla klientów z Polski

Warto zaznaczyć, że w rzeczywistości osób korzystających z Blika mogło być więcej, ale nie wszystkie banki dzielą się swoimi statystykami w tym zakresie. Natomiast dane zebrane przez cashless.pl pokrywają z tymi przekazywanymi przez PSP, który również podaje, że na koniec minionego kwartału aktywnie korzystało z jego usługi niemal 13 mln osób.

KATEGORIA
ANALIZY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies