Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
mPay zaoferuje klientom karty. To efekt współpracy z Planet Pay

Z pomocą karty użytkownicy aplikacji mPay będą mogli szerzej wydawać zgromadzone w niej środki

Operator aplikacji mPay poinformował o kolejnym poszerzeniu oferty. Spółka podpisała umowę z Planet Pay w zakresie wydawania kart debetowych użytkownikom swojej apki. W komunikacie podano, że partnerzy chcą wdrożyć rozwiązanie do 23 czerwca 2023 roku. Usługa będzie świadczona przy wykorzystaniu licencji Krajowej Instytucji Płatniczej.

Przeczytajcie także: Revolut pierwszy raz z zyskiem

Wspomniane karty będą ściśle zintegrowane z systemami mPay. Dzięki temu użytkownicy aplikacji będą mogli korzystać z pieniędzy zgromadzonych w jej portfelu cyfrowym także poza apką. Karty mają być wielowalutowe i umożliwiać klientom płacenie za produkty i usługi zarówno w Polsce, jak i za granicą. Strony podały, że realizacja tego przedsięwzięcia będzie wymagała m.in. integracji systemów teleinformatycznych.

Przeczytajcie także: Visa i Mastercard mniej zainteresowane kryptowalutami

Aplikacja mPay umożliwia m.in. wnoszenie opłat za parkowanie, zasilanie kart prepaidowych czy kupowanie biletów komunikacji miejskiej. Niedawno mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że pasażerowie korzystający z pojazdów komunikacji publicznej zarządzanych przez Zarząd Transportu Miejskiego Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii mogą w tej apce kupić bilety długookresowe. Rozwiązanie to uruchomiono w związku z awarią systemu Śląskiej Karty Usług Publicznych. Niedługo później okazało się jednak, że usługę tę wycofano.

Z kolei Planet Pay to spółka, której właścicielem jest ITCARD. Firma oferuje fintechom m.in. możliwość wydawania kart płatniczych w ramach programu prowadzonego wspólnie z organizacją Visa pod nazwą "Fintech in the box".

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies