Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Jest też pozytywny efekt cyberataku na Śląsku i Zagłębiu. Bilety miesięczne dostępne w aplikacji mPay

Nowa oferta spółki mPay to reakcja na awarię systemu Śląskiej Karty Usług Publicznych

Operator aplikacji mPay poinformował, że pojawiły się w niej bilety długookresowe (w tym imienne i na okaziciela, normalne oraz ulgowe) na przejazdy komunikacją miejską w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Ceny biletów zakupionych w apce są takie same, jak w tradycyjnych punktach sprzedaży.

Przeczytajcie także: Bartosz Ciołkowski odchodzi z Mastercarda w Polsce

Aby zakupić bilet z pomocą tego rozwiązania, należy przede wszystkim zainstalować aplikację, a następnie zarejestrować się w niej. Opłaty można realizować poprzez dodanie do apki karty płatniczej, ale jest też opcja zasilenia elektronicznego portfela mPay np. przelewem bankowym. Operator zapewnia, że sam proces zakupu biletów nie jest skomplikowany i można to zrobić o dowolnej porze dnia i nocy.

Przeczytajcie także: Revolut wprowadzi wspólne konta

Spółka mPay nie ukrywa, że nowa oferta to reakcja na rynkowe wydarzenia. W ubiegłym tygodniu doszło do poważnej awarii systemu centralnego ŚKUP (Śląska Karta Usług Publicznych) wykorzystywanego m.in. w płatnościach za przejazdy komunikacją miejską. Awaria, będąca następstwem cyberataku, spowodowała, że pasażerowie nie mają dostępu do portalu pasażera i nie mogą używać aplikacji Mobilny ŚKUP. Przywrócenie działania systemu spodziewane jest w tym tygodniu.

ŚKUP to rozwiązanie przestarzałe, wielokrotnie krytykowane przez ekspertów i mieszkańców. Władze samorządowe pracują już nad wprowadzeniem systemu kolejnej generacji.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies