Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Visa i Mastercard mniej zainteresowane kryptowalutami. To pokłosie zeszłorocznych skandali

Potentaci rynku finansów chcą poczekać aż rynek krypto doczeka się większych regulacji i stabilizacji

Amerykańskie organizacje płatnicze wstrzymują się z nowymi partnerstwami z podmiotami z rynku kryptograficznego – informuje o tym Agencja Reutera, powołując się na dobrze poinformowane źródła w Visie i Mastercardzie. Ma być to spowodowane poważnymi problemami, z jakimi rynek ten zderzył się w 2022 roku.

Przeczytajcie także: Klarna w 2022 roku zanotowała stratę w wysokości 1 mld dolarów

Jesień poprzedniego roku na globalnym rynku krypto upływała pod znakiem upadku giełdy FTX – jednego z największych podmiotów w tej branży. Wstępne ustalenia wskazywały, że twór ten był piramidą finansową, z której wyprowadzono miliardy dolarów. Niedługo potem o upadłości informował inny gracz z tego rynku: BlockFi. Także w listopadzie Visa zerwała umowę z FTX – co ciekawe, nastąpiło to kilka tygodni po ogłoszeniu rozszerzenia współpracy.

Przeczytajcie także: Revolut pierwszy raz z zyskiem

Obecnie Visa i Mastercard wstrzymują start produktów i usług związanych z kryptowalutami – amerykańscy potentaci poczekają na poprawę sytuacji na rynku i zmiany regulacyjne. Anonimowy pracownik Visy przekonywał w rozmowie z Agencją Reutera, że branżę krypto czeka spory wysiłek, nim wejdzie do głównego nurtu rynku finansów. Jednocześnie zapewnił, że jego firma nadal interesuje się tą branżą. Z kolei przedstawiciel Mastercarda poinformował, że korporacja skoncentruje się na technologii blockchain i wykorzystaniu jej w rozwiązywaniu bieżących problemów.

AKTUALIZACJA

Do informacji podanych przez Agencję Reutera odniósł się za pośrednictwem Twittera Cuy Sheffield - szef segmentu kryptograficznego w Visie. Menedżer przekonuje, że organizacja płatnicza nie zmieniła planów i nadal zamierza współpracować z podmiotami z branży krypto, także z nowymi partnerami. Zwłaszcza w zakresie płatności tzw. stablecoinami.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies