Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowe podmioty na liście ostrzeżeń publicznych KNF. Jeden z nich posiadał status MIP

Warszawska spółka BDIKA została wykreślona z listy małych instytucji płatniczych latem 2022 roku

Komisja Nadzoru Finansowego opublikowała komunikat na temat nowych podmiotów umieszczonych na tzw. liście ostrzeżeń publicznych. Trzy z nich miały działać w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia. Tego ostatniego zabrakło też spółce BDIKA, świadczącej usługi płatnicze.

Przeczytajcie także: Firma Blue Media zamknie spółkę Autopay Europe na Litwie

Na temat zarejestrowanej w 2017 roku spółki BDIKA mogliście już przeczytać w serwisie cashless.pl: przed niemal trzema laty została ona wpisana do rejestru małych instytucji płatniczych prowadzonego przez KNF. Dzięki temu podmiot mógł wydawać instrumenty płatnicze, realizować przelewy czy przyjmować wpłaty środków. Firmę wykreślono jednak z tej listy latem ubiegłego roku. Z wpisu w Krajowym Rejestrze Sądowym wynika, że podmiot jest w stanie likwidacji.

Przeczytajcie także: InPost znowu podnosi ceny

Listę ostrzeżeń publicznych można znaleźć na stronie KNF. Trafiają na nią podmioty świadczące nielegalnie, zdaniem polskiego nadzoru, usługi finansowe. W przeszłości trafiły na nią m.in. piramidy finansowe – Amber Gold czy Finroyal i działo się to, nim problem został szerzej dostrzeżony. KNF ostrzega o zagrożeniach nie tylko za pomocą wspomnianej listy. Niedawno urząd zwracał uwagę na niebezpieczeństwo związane z działaniem oprogramowania HookBot i reagował na komunikat towarzyszący działaniom spółki Binance Poland.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies