Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
InPost znowu podnosi ceny. Zmiany wejdą w życie 1 marca 2023 roku

Na wzrost cen muszą się przygotować zarówno klienci detaliczni, jak i biznesowi

InPost za pośrednictwem strony internetowej poinformował o wzroście cen swoich usług. Dotyczy to zarówno paczkomatów, jak i przewozów kurierskich. Nowa oferta będzie obowiązywać od 1 marca br. Obecny cennik wprowadzono 1 maja 2022 roku – zaledwie miesiąc po poprzedniej podwyżce.

Przeczytajcie także: DHL i Cainiao łączą siły

W przypadku klientów biznesowych podstawowa usługa paczkomatowa dla najmniejszych przesyłek będzie kosztowała 12,13 zł, podczas gdy obecnie jest to 10,19 zł. W przypadku średniego gabarytu cena również wzrośnie o ok. 2 zł, a koszt nadania największej przesyłki wzrośnie o niemal 3 zł. Zmiana w cenniku dotyczy także rozwiązania Szybkie Zwroty (w przypadku najmniejszej przesyłki cena zmieni się o ok. 1,7 zł) oraz niektórych usług dodatkowych.

Klienci detaliczni również muszą się przygotować na wzrost cen. W przypadku Managera Paczek opłaty zwiększą się z 14,69 zł, 15,69 zł oraz 17,39 zł do odpowiednio 16,99 zł, 18,99 zł oraz 20,99 zł. Tak samo wygląda to w przypadku usług InPost Szybkie nadania oraz Aplikacja InPost Mobile. Także i w tym przypadku zmieniły się niektóre opłaty dodatkowe. Oczywiście na niekorzyść klientów.

Przeczytajcie także: Awaria ŚKUP efektem cyberataku

Co z usługami kurierskimi? Wzrosną zarówno dla klientów detalicznych, jak i biznesowych. Ci ostatni za standardową wersję usługi w przypadku paczki o wadze do 1 kg płacą aktualnie niewiele ponad 17 zł. Od 1 marca będzie to ponad 21 zł. W przypadku klientów detalicznych podstawowe usługi kurierskie kosztowały od 15,79 zł do 20,99 zł. W przyszłym miesiącu będzie to 19,99 zł i 36,99 zł. Firma nadal naliczać będzie opłatę paliwową (13 proc.). Szczegóły planowanych podwyżek znajdziecie w tym miejscu.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies