Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Firma Blue Media zamknie spółkę Autopay Europe na Litwie. Chce się skoncentrować na rozwoju na Zachodzie

Autopay chce też zaoferować usługi dla innych niż kierowcy grup klientów

Jak dowiedział się serwis cashless.pl, trójmiejska firma Blue Media zamierza zamknąć swoją litewską spółkę Autopay Europe. Informację tę potwierdziło biuro prasowe BM. – Zgodnie z nową strategią firmy Autopay Mobility, w najbliższych latach skoncentrujemy się na większych zachodnich rynkach, takich jak: Niemcy, Austria i Czechy. Planujemy też poszerzać zakres naszych usług poza sektorem mobility – napisano w odpowiedzi na moje pytanie o przyszłość litewskiej spółki Autopay.

Przeczytajcie także: Autopay otrzymała licencję na Litwie

Autopay to aplikacja mobilna oferująca szereg usług przeznaczonych dla kierowców. Chodzi m.in. o możliwość wnoszenia opłat za przejazdy autostradami, korzystanie z myjni czy parkowanie na prywatnych parkingach. Autopay rozwija także płatności za paliwo na stacjach benzynowych. Początkowo aplikacja była rozwijana w ramach struktur Blue Media. Spółkę Autopay Mobility wydzielono z nich jesienią 2020 r., a później założono też firmę w Wilnie. Ta wiosną 2021 r. otrzymała nawet od tamtejszego nadzoru licencję instytucji płatniczej.

Natomiast pod koniec 2021 r. firma Blue Media pozyskała inwestora strategicznego, którym został londyński fundusz Pollen Street Capital. Zmiany w strategii BM można wiązać z wejściem tego podmiotu do grona właścicieli firmy. W połowie ubiegłego roku pisaliśmy w serwisie cashless.pl, że za pomocą Autopay prawdopodobnie będzie można płacić także w sklepach internetowych. Dzisiejsze oświadczenie biura prasowego BM, sugerujące rozszerzenie funkcjonalności Autopay poza sektor mobility, może tę informację potwierdzać.

Przeczytajcie także: Blue Media ma nowego inwestora strategicznego

Z informacji cashless.pl wynika ponadto, że stojący ostatnio na czele litewskiej Autopay Sebastian Ptak odszedł z Grupy Blue Media. Ptak przed objęciem stanowiska w Autopay Europe UAB był prezesem Blue Media, a w trójmiejskiej firmie pracował na różnych stanowiskach łącznie przez ostatnie kilkanaście lat. Na razie nie znam jego planów na najbliższą przyszłość.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies