Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Za pomocą Autopay będzie można płacić w internecie. Spółka zapowiada ciekawą nowość

Dotychczas operator aplikacji Autopay koncentrował się na rozwijaniu usług płatniczych przydatnych kierowcom

Użytkownicy Autopay otrzymali informację o aktualizacji regulaminu, która dostosowuje go do zmian wprowadzonych ostatnio w aplikacji. Przy okazji jednak operator apki zapowiedział wdrożenie dość zaskakującej nowości, określanej mianem "wspomagania zakupów". Za pomocą tej funkcji osoby korzystające z Autopay mają mieć możliwość płacenia za zakupy internetowe.

Przeczytajcie także: Przejazdy autostradami mogą być darmowe

Informacja ta może być zaskakująca dlatego, że do tej pory operator Autopay dodawał do niej wyłącznie funkcje przeznaczone dla kierowców. Były to przede wszystkim płatności za przejazdy autostradami, ale także za korzystanie z myjni czy parkowanie. Zapowiedziano również wdrożenie płatności za paliwo tankowane na stacjach benzynowych. Transakcje w internecie będą więc pierwszą usługą kierowaną także do innych klientów.

Nowy regulamin Autopay zawiera załącznik, z którego można dowiedzieć się, jak "wspomaganie zakupów" będzie działać. Zgodnie z tym dokumentem trzeba będzie mieć oczywiście zainstalowaną i aktywowaną aplikację mobilną Autopay oraz podpiętą do niej kartę bankową, z rachunku której będą pochodzić środki na płatności. Dodatkowo w aplikacji trzeba będzie zdefiniować adres do dostawy zakupów internetowych. Natomiast podczas samych zakupów trzeba będzie wybrać opcję "Płacę z Autopay", co pozwoli uregulować należność po potwierdzeniu w apce.

Przeczytajcie także: Płatności za paliwo w Autopay

Dodatkowo regulamin głosi, że użytkownicy Autopay będą mogli korzystać z płatności odroczonych dostarczanych przez fintech Paytree (udziałowcem zarówno Autopay, jak i Paytree jest trójmiejska firma Blue Media). To akurat zaskakujące nie jest, bo płatności odroczone (z ang. buy now, pay later, czyli BNPL) to jeden z głównych trendów rządzących rozwojem e-commerce. Usługa pozwala złożyć zamówienie, które od razu jest realizowane, a zapłacić za produkt później, najczęściej po 30 dniach.

Operator aplikacji Autopay na razie nie chce zdradzać więcej szczegółów na temat nowej usługi. – Zmiany, o których jest mowa w nowym regulaminie Autopay, stanowią pierwszy krok w całym procesie, ale ta nowa funkcja jest jeszcze w fazie rozwoju. Nie jest to jeszcze etap, na którym możemy podać szczegóły jej działania, a tym bardziej wiążące terminy jej wprowadzenia – powiedziano mi w biurze prasowym Autopay.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies