Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Aplikacja PKO BP z nową funkcją. Asystent głosowy w IKO pomoże przeanalizować wydatki

To kolejne umiejętności voicebota PKO BP, który pomaga klientom w zarządzaniu kontem

PKO BP wprowadziło nową funkcję w swojej aplikacji bankowości mobilnej IKO. Rozszerzono działanie voicebota, czyli asystenta głosowego, który od teraz pomaga klientom w analizie ich wydatków. Jak opisuje bank, wystarczy zapytać np. "Ile wydaję na zakupy", a następnie w aplikacji wyświetli się podsumowanie wydatków w formie liczbowej i wykresów. Voicebot może też odczytać na głos te informacje.

Przeczytajcie także: Revolut uszczelnia pobieranie opłat przy doładowaniach określonymi typami kart

Możliwe jest też zadawanie pytań o konkretny okres i wydatek, np. "Ile wydałam/ałem na paliwo w ostatnich trzech miesiącach". W ten sposób można sprawdzić płatności kartą podzielone na sześć kategorii i 29 podkategorii.

W kategorii "Zakupy" znaleźć można podkategorie "Produkty spożywcze", "Elektronika", "Odzież i obuwie" itd. PKO zaznacza, że dzięki temu narzędziu klienci mogą łatwiej kontrolować i planować domowy budżet. Nowa funkcja jest podobna do dotychczas udostępnionych w IKO – voicebotowi od ponad roku można zlecić przegląd wydatków (ale bez rozbicia na kategorie, np. na płatności kartą, przelewy wychodzące), a także stanu konta. Asystent głosowy pozwala też m.in. na zrobienie przelewu, doładowanie telefonu czy zapłacenie Blikiem lub spłatę karty kredytowej.

Przeczytajcie także: Zbigniew Jagiełło w radzie nadzorczej PrivatBanku

PKO BP stale rozwija boty konwersacyjne. W kwietniu 2022 roku przekazał, że blisko 4 miliony klientów rozmawiało z botami przez łącznie 120 tys. godzin. Największą część rozmów stanowiły te obsługiwane przez voiceboty na infolinii. W przypadku aplikacji IKO asystent głosowy od momentu uruchomienia (ponad dwa lata temu) do końca 2022 r. przeprowadził 2,5 mln rozmów z klientami. Bank podkreśla, że voicebot jest stale rozwijany – na początku rozumiał ponad 70 tematów, teraz już 310.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies