Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Platforma Cryptiony wkracza na międzynarodowy rynek. Polski fintech pozyskał na ten cel ponad 500 tys. euro

Firma ułatwia rozliczanie się ze skarbówką z podatku od kryptowalut

Rodzima spółka Cryptiony, oferująca platformę ułatwiającą rozliczanie się z fiskusem z podatku od kryptowalut, poinformowała o zamknięciu rundy finansowania, w której udało jej się pozyskać ponad 500 tys. euro (ponad 2,5 mln zł). Środki pochodzą m.in. od nowojorskiego funduszu ff Venture Capital i mają umożliwić rozwój technologiczny i debiut na kolejnych rynkach.

Przeczytajcie także: Fintech AIS Gateway w programie Mastercard Start Path

O Cryptiony mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl jeszcze w 2021 roku. Fintech zapewniał wówczas, że stworzył proste w obsłudze narzędzie, które automatyzuje proces wyliczania zobowiązań podatkowych. Aby z niego skorzystać, należy założyć konto na platformie i wprowadzić historię transakcji. Można to zrobić m.in. przez integrację z giełdą kryptowalut. Gdy informacje pojawią się w systemie, oprogramowanie wyliczy zobowiązania podatkowe i przygotuje raport, który przyda się podczas wypełniania formularzy dla skarbówki.

Przeczytajcie także: Rekordowa popularność przelewów ekspresowych w Polsce

Fintech już po roku działania pochwalił się otrzymaniem tytułu startupu roku podczas Invest Cuffs, zapewniał też, że w 2022 roku liczba abonentów jego usługi urosła dziesięciokrotnie (zapewne w znacznej mierze wynikało to z niskiej bazy). Po umocnieniu się w Polsce spółka zamierza rozwijać się poza granicami kraju – w ubiegłym roku otworzyła biuro w Londynie i to właśnie Wielka Brytania ma się stać najważniejszym dla niej rynkiem. Ułatwić ma to liczniejszy zespół programistów, którzy zajmą się wprowadzeniem nowych funkcji i rozszerzeniem integracji o kolejne giełdy kryptowalut.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies