Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Podatek od kryptowalut sprawia problemy? Platforma Cryptiony pomoże go rozliczyć

Podstawowy pakiet usług nagrodzonego niedawno startupu jest darmowy. Za rozbudowane wersje trzeba zapłacić do 600 zł

Spółka Cryptiony R&D pochwaliła się otrzymanym niedawno tytułem startupu roku. Odbyło się to w ramach tegorocznej edycji imprezy Invest Cuffs, w której udział biorą podmioty z rynku inwestycyjnego. Wyróżnienie o tyle ciekawe, że fintech ten powstał zaledwie w ubiegłym roku. Platforma pomaga rozliczyć się z fiskusem z podatku od kryptowalut.

Przeczytajcie także: Facebook znowu myśli o własnej walucie

Coraz więcej osób obraca cyfrowymi walutami, także w Polsce. Kupujący i sprzedający muszą mieć świadomość, że z działań tych należy się rozliczyć z urzędem skarbowym, na co zostało już niewiele czasu. Nagrodzony startup zdaje sobie sprawę z tego, że nie każdy zna się na podatkach i z myślą o tych inwestorach przygotował narzędzie, które automatyzuje ów proces.

Platforma Cryptiony wymaga założenia konta i wprowadzenia historii transakcji. Można to zrobić poprzez integrację z giełdą kryptowalut (ich spis znajduje się na stronie fintechu), importując historię z pliku lub dodając dane ręcznie. Kiedy informacje pojawią się w systemie, oprogramowanie wyliczy zobowiązania podatkowe i przygotuje raport, który przyda się podczas wypełniania formularzy (PIT-38, sekcja E).

Przeczytajcie także: Fintech Montonio chce powalczyć o polski rynek płatności

Startup wyjaśnia, że narzędzie jest proste w obsłudze, a przy tym tańsze niż usługi np. biur rachunkowych. Dzieje się tak za sprawą wykorzystania automatyzacji i infrastruktury chmurowej. Użytkownicy handlujący krytpowalutami okazjonalnie (do 10 transakcji w roku) nie zapłacą za korzystanie z rozwiązania. Przewidziano też dwa płatne plany: za 199 zł oraz 599 zł. Za usługę można zapłacić z przelewem, Blikiem lub PayPalem. Fintech podkreśla, że jego platforma pozwala śledzić zobowiązania wobec fiskusa na bieżąco, dzięki czemu łatwiejsza staje się optymalizacja podatkowa.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies