Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Czekamy na Wasze głosy w plebiscycie Cashless Pay. Siódmym nominowanym – aplikacja Rebell Pay

Głosowanie w tegorocznej edycji Cashless Pay trwa do 15 stycznia

Rebell Pay to aplikacja nominowana w jednej z dwóch kategorii plebiscytu Cashless Pay 2022 – na Najciekawszy projekt płatniczy roku. Od strony technologicznej Rebell Pay to apka, która korzysta z rozwiązań innego polskiego fintechu – Fenige. Jej trzonem są krajowe i międzynarodowe przelewy z karty na kartę pomiędzy dowolnymi plastikami z logo Mastercard lub Visa. W przypadku transakcji o wartości do 250 euro miesięcznie użytkownicy Rebell Pay nie płacą prowizji. Jedynym kosztem jest niewielki spread walutowy, wyliczany na podstawie kursów oferowanych przez organizacje płatnicze.

Dodatkowe prowizje pojawiają się dopiero przy transakcjach o wyższych wartościach – np. dla przekazów od 251 do 500 euro jest to od 1,25 do 1,5 proc. Przy transakcjach P2P na mniejsze kwoty Rebell Pay może więc konkurować z Blikiem, a jego dodatkową zaletą jest możliwość realizacji przelewów międzynarodowych.

Przeczytajcie także: Gang Olsena nie miałby dziś nic do roboty w Danii

Rebell Pay zamierza w pierwszej kolejności skoncentrować się na Ukraińcach pracujących w Polsce i wspomagających finansowo swoje rodziny pozostawione w kraju. A to ogromny rynek. Z analiz spółki wynika, że Ukraińcy przelewają do swoich rodzin nawet 30 mld dolarów, co oznacza wzrost o kilkadziesiąt procent w porównaniu z rokiem 2021 (główny czynnik wzrostu to migracja wywołana trwającą wojną). Do tego większość kwot jest przesyłana z Polski. Rynek ma więc ogromny potencjał, nawet jeśli wziąć pod uwagę, że w znacznym stopniu jest już zagospodarowany.

Do tytułu Najciekawszy projekt płatniczy roku 2022, oprócz Rebell Pay, kandydują także, zaprezentowane już wcześniej przez cashless.pl usługi: biometria behawioralna mBanku, eTerminal ING, PayEye 2.0, płatności Blik na kasie fiskalnej Paytel, Blik Płacę później, PKO Płacę później oraz Visa Mobile.

W drugiej kategorii, na Najciekawszą kartę płatniczą roku, nominowane zostały: BPS karta pionowa, ING Karta dla graczy, mBank Poland and Rock, Pekao Unique, Provident Smart Karta, Revolut mieniąca się, SGB Karta dla dzieci i VW Bank Porsche Taycan. W kolejnych dniach w serwisie cashless.pl przedstawiać będziemy szczegółowo wszystkich kandydatów.

Przeczytajcie także: Rebell Pay to nowy fintech współtwórcy Aliora

Udział w głosowaniu Cashless Pay mogą wziąć wszyscy czytelnicy cashless.pl. W tym celu wystarczy skorzystać z internetowej ankiety dostępnej tutaj. Na te osoby, które dodatkowo zdecydują się w ciekawy sposób uzasadnić swój wybór, czekają atrakcyjne nagrody, w tym opaski płatnicze. Głosować można do 15 stycznia, do godz. 14.

W poprzednich edycjach plebiscytu Cashless Pay zwycięzcami zostali: Blik zbliżeniowy i biometryczna karta Banku Pocztowego oraz ZEN. Wyniki tegorocznego głosowania podamy podczas najbliższego, styczniowego Cashless Breakfast. Podczas wydarzenia zaprezentujemy także Panoramę Polskich Płatności 2022, która zawiera informacje o wszystkich uczestnikach polskiej branży płatniczej.

Zarówno wyniki plebiscytu Cashless Pay 2022, jak i Panorama Polskich Płatności 2022 znajdą się w raporcie, który będzie można pobrać ze strony cashless.pl. Partnerem wspierającym projekt Cashless Pay 2022 został operator serwisu Przelewy24.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies