Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Allegro Pay będzie jak bank. Zaoferuje nowe usługi, w tym rachunki oszczędnościowe

Spółka ogłosiła dzisiaj, że chce zawrzeć w tej sprawie nową umowę z Aion Bankiem

Operator platformy Allegro poinformował, że Allegro Pay, jako jego spółka zależna, podpisała z Aion Bankiem (oraz z powiązaną z nim firmą Vodeno) tzw. term sheet, czyli dokument zawierający zestawienie istotnych warunków przyszłej umowy między partnerami. Dokument dotyczy nowych produktów, które Allegro Pay ma zaoferować klientom w tzw. modelu Banking-as-a-Service (BaaS). Właściwa umowa ma być zawarta do 28 kwietnia 2023 roku.

Przeczytajcie także: Wygaszanie Inteligo trwa

Z opublikowanego przez potentata polskiego rynku e-commerce komunikatu można się dowiedzieć m.in., że współpraca umożliwi Allegro Pay uruchomienie nowych produktów i usług finansowych – takich, które są zarezerwowane dla podmiotów posiadających licencję bankową (jako przykład podano konta oszczędnościowe). Uzgodniono, że produkty BaaS będą oferowane pod marką Allegro Pay, a procesy i interakcje z klientami zostaną osadzone na platformie Allegro.

Przeczytajcie także: Cachet nawiązał współpracę z iTaxi

Warto przypomnieć, że wspomniane podmioty już współpracują. Jesienią 2021 roku strony ustaliły, że Aion będzie mógł kupować od Allegro Pay wierzytelności z tytułu kredytów konsumenckich o różnej liczbie rat. Niedawno rozszerzono to partnerstwo o możliwość zakupu przez Aion wierzytelności z tytułu kredytów 30-dniowych, czyli popularnej usługi "kup teraz, zapłać później". Z kolei opublikowane jakiś czas temu wyniki kwartalne Allegro pokazały, że wartość pożyczek udzielonych za pośrednictwem Allegro Pay przekroczyła w III kw. 1,4 mld zł. To o ponad 150 proc. więcej niż w okresie lipiec – wrzesień 2021 roku.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies