Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Rozdano Nagrody Karty Różnorodności. Jednym z laureatów BNP Paribas

Bank w tym roku otrzymał, jako jedyny, maksymalną liczbę punktów w Rankingu instytucji finansowych dbających o równość zawodową i społeczną osób LGBT+

BNP Paribas otrzymał Nagrodę Karty Różnorodności za aktywizację osób z niepełnosprawnościami – poinformowało Forum Odpowiedzialnego Biznesu, organizator plebiscytu i koordynator Karty Różnorodności w Polsce.

Przeczytajcie także: Raiffeisen Digital Bank działa już na oddzielnej licencji bankowej

Nagrody wręczono po raz pierwszy, a okazją do tego były obchody 10-lecia Karty Różnorodności w Polsce. To inicjatywa prowadzona w 26 krajach pod auspicjami Komisji Europejskiej. Ideą projektu jest dobrowolne zobowiązanie pracodawcy do zapobiegania mobbingowi i dyskryminacji w miejscu pracy, a także do upowszechniania wartości związanych z zarządzaniem różnorodnością, równością i włączaniem (ang. DEI: diversity, equity, inclusion).

Bank otrzymał nagrodę za przestrzeganie i szerzenie wspomnianych wartości w biznesie. Łącznie do plebiscytu zgłoszono 164 inicjatywy. Za 114 odpowiadały firmy, za 22 samorządy, a za pozostałe inne podmioty (m.in. uczelnie czy instytucje publiczne. Najwięcej podjętych przez siebie działań na rzecz DEI zgłosił Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu (19 inicjatyw). Udział w konkursie wzięło 85 podmiotów.

Przeczytajcie także: Pekao wkracza na rynek kredytów ratalnych w e-commerce

Warto przypomnieć, że BNP Paribas jako jedyny otrzymał sto punktów (czyli maksimum) w tworzonym przez Cashless Rankingu instytucji finansowych dbających o równość zawodową i społeczną osób LGBT+. Redakcja przygotowuje już jego kolejną, trzecią, edycję. Ankiety zostaną rozesłane do firm wiosną 2023 roku.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies