Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Ważne zmiany w Raiffeisen Digital Bank. Znana w Polsce instytucja działa już na oddzielnej licencji bankowej

Wcześniej bank z międzynarodowymi aspiracjami, który swoją działalność rozpoczął od polskiego rynku, funkcjonował jako marka Raiffeisen Centrobank AG

Raiffeisen Digital Bank od wczoraj funkcjonuje na oddzielnej licencji bankowej i jest nadzorowany przez austriacki odpowiednik Komisji Nadzoru Finansowego. Wcześniej cyfrowy bank był marką Raiffeisen Centrobank i działał na podstawie licencji jednej ze spółek należących do tej instytucji. Przekształcenia nie miały wpływu na strukturę własnościową czy organizacyjną RDG. Pomogą jednak w szybszym rozwoju banku, dla którego głównym rynkiem pozostaje Polska.

Przeczytajcie także: Nowe plany Raiffeisena dotyczące polskiego rynku

Raiffeisen Digital Bank oferuje aplikację mobilną, za pomocą której można składać wnioski o kredyty gotówkowe. W pełni cyfrowy i zdalny proces ubiegania się o finansowanie oznacza, że instytucja nie posiada i na razie nie planuje posiadać sieci oddziałów stacjonarnych. Co ciekawe Polska jest pierwszym rynkiem, na którym RDB rozpoczął działalność. Testowane tu rozwiązania mają być później eksportowane na inne rynki, a pierwszym z nich może być Rumunia.

Przeczytajcie także: RDB szykuje zmiany w swojej ofercie

Kilka tygodni temu bank poinformował o nawiązaniu współpracy z fintechem Marqeta. Jej efektem ma być możliwość zaoferowania rachunków osobistych oraz kart debetowych. W ten sposób potwierdziły się wcześniejsze, nieoficjalne informacje na temat planów RDB. Ze źródeł cashless.pl wynika, że nowe usługi RDB pojawią się na polskim rynku na początku przyszłego roku. W tym samym czasie instytucja rozpocząć ma też działalność w Rumunii.

Raiffeisen w przeszłości był już obecny w Polsce, za pośrednictwem Raiffeisen Polbanku. Instytucja została jednak sprzedana na rzecz BNP Paribas.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies