Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
SkyCash działał niezgodnie z prawem. Tak orzekła Komisja Nadzoru Finansowego

Sprawa dotyczy akcji crowdfundingowych organizowanych przez SkyCash. Nadzór uznał, że nie wypełniono w ich przypadku stosownych procedur

Komisja Nadzoru Finansowego opublikowała komunikat o niezgodnym z prawem działaniu SkyCash w zakresie oferty publicznej i subskrypcji akcji serii L oraz M. Organ nadzoru uznał, że spółka była zobowiązana do opublikowania memorandum informacyjnego wymaganego ustawą. Tymczasem ograniczyła się do dokumentu informacyjnego.

Przeczytajcie także: Kolejne banki chcą sprzedawać skarbowe obligacje detaliczne

W serwisie cashless.pl mogliście przeczytać we wrześniu, że spółka SkyCash ogłosiła kolejną kampanię crowdfundingową, w ramach której chciała pozyskać ponad 4 mln zł. Pieniądze miały być przeznaczone m.in. na rozwój aplikacji mobilnej oraz przygotowanie debiutu na giełdzie NewConnect. Na te działania zareagowała KNF, która wszczęła postepowanie wyjaśniające wobec zarejestrowanego w Warszawie podmiotu. Celem było sprawdzenie, czy ofertę publiczną akcji ogłoszono bez wypełnienia stosownych procedur.

Przeczytajcie także: Czarny piątek rekordowy dla Blika

SkyCash zawiesił emisję akcji jeszcze we wrześniu, doszło do tego na skutek interwencji KNF-u, o czym informował zarząd spółki za pośrednictwem jej strony internetowej. Wyjaśniano też, że działanie spółki wynikało z odmiennej interpretacji przepisów prawa.

KATEGORIA
PRAWO
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies