Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
SkyCash działał niezgodnie z prawem. Tak orzekła Komisja Nadzoru Finansowego

Sprawa dotyczy akcji crowdfundingowych organizowanych przez SkyCash. Nadzór uznał, że nie wypełniono w ich przypadku stosownych procedur

Komisja Nadzoru Finansowego opublikowała komunikat o niezgodnym z prawem działaniu SkyCash w zakresie oferty publicznej i subskrypcji akcji serii L oraz M. Organ nadzoru uznał, że spółka była zobowiązana do opublikowania memorandum informacyjnego wymaganego ustawą. Tymczasem ograniczyła się do dokumentu informacyjnego.

Przeczytajcie także: Kolejne banki chcą sprzedawać skarbowe obligacje detaliczne

W serwisie cashless.pl mogliście przeczytać we wrześniu, że spółka SkyCash ogłosiła kolejną kampanię crowdfundingową, w ramach której chciała pozyskać ponad 4 mln zł. Pieniądze miały być przeznaczone m.in. na rozwój aplikacji mobilnej oraz przygotowanie debiutu na giełdzie NewConnect. Na te działania zareagowała KNF, która wszczęła postepowanie wyjaśniające wobec zarejestrowanego w Warszawie podmiotu. Celem było sprawdzenie, czy ofertę publiczną akcji ogłoszono bez wypełnienia stosownych procedur.

Przeczytajcie także: Czarny piątek rekordowy dla Blika

SkyCash zawiesił emisję akcji jeszcze we wrześniu, doszło do tego na skutek interwencji KNF-u, o czym informował zarząd spółki za pośrednictwem jej strony internetowej. Wyjaśniano też, że działanie spółki wynikało z odmiennej interpretacji przepisów prawa.

KATEGORIA
PRAWO
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies