Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nie tylko PKO i Pekao. Dwa kolejne banki chcą sprzedawać skarbowe obligacje detaliczne

Wcześniej podobne plany wyartykułowali przedstawiciele VeloBanku

Santander ma szansę stać się trzecim bankiem na polskim rynku, który pośredniczy w sprzedaży detalicznych obligacji skarbowych. Tak przynajmniej wynika ze słów Arkadiusza Przybyła, wiceprezesa instytucji, który mówił o tym wczoraj w rozmowie z serwisem Polityka Insight. Aktualnie Santander prowadzić ma w tej sprawie rozmowy z Ministerstwem Finansów. O możliwy termin wdrożenia nowej usługi dopytuję biuro prasowe banku. Gdy otrzymam odpowied,ź zaktualizuję tekst.

Przeczytajcie także: Nowy serwis poświęcony obligacjom skarbowym

Co ciekawe wcześniej już podobne plany wyartykułowali przedstawiciele VeloBanku (instytucja, która przejęła większość biznesu poddanego przymusowej restrukturyzacji Getinu). Dla VeloBanku dystrybucja obligacji ma być jednym ze sposobów na budowę nowej bazy klientów.

Wygląda więc na to, że w najbliższym czasie grono banków umożliwiających inwestycje w detaliczne papiery skarbowe poszerzy się do czterech instytucji.

Przeczytajcie także: ING z nowym modułem maklerskim

Przez bardzo wiele lat jedynym bankiem, który sprzedawał obligacje Skarbu Państwa przeznaczone dla osób prywatnych, był PKO BP. Bank ten stworzył też internetowy serwis transakcyjny, za pośrednictwem którego można kupować obligacje zdalnie. W tym roku weszły one do oferty także Pekao. Instytucja umożliwia zakup obligacji przez internet i aplikację mobilną, także klientom, którzy nie mają u niej rachunku. Więcej na ten temat w tekście Obligacje skarbowe już w aplikacji PeoPay i Pekao24. Opcja dostępna także dla klientów, którzy nie mają konta w Pekao.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies