Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Obligacje skarbowe już w aplikacji PeoPay i Pekao24. Opcja dostępna także dla klientów, którzy nie mają konta w Pekao

Pekao jest drugim bankiem na polskim rynku, który wprowadził do swojej oferty detaliczne obligacje skarbowe

Biuro prasowe Pekao podało, że od 1 października bieżącego roku w aplikacji mobilnej PeoPay oraz w serwisie internetowym Pekao24 dostępne już są detaliczne obligacje Skarbu Państwa. Obsługę sprzedaży nowych papierów bank prowadzi za pośrednictwem swojego biura maklerskiego. W ofercie znalazło się sześć rodzajów obligacji, od 3-miesięcznych o oprocentowaniu stałym, przez roczne i 2-letnie o oprocentowaniu zmiennym, 3-letnie o oprocentowaniu stałym, 4-letnie indeksowane aż po 10-letnie emerytalne.

Przeczytajcie także: Pekao będzie sprzedawać obligacje skarbowe

Bank podkreśla, że obligacje skarbowe za pośrednictwem PeoPay oraz Pekao24 kupować mogą także osoby, które nie mają rachunku w Pekao. W tym celu powinny wejść na stronę pekao.com.pl/obligacje-skarbowe, gdzie mogą zweryfikować swoją tożsamość przy pomocy aplikacji eDO App lub mObywatel i podpisać umowę na dostęp do elektronicznych kanałów obsługi Pekao.

Na razie obligacji skarbowych nie można kupować w placówkach bankowych – będzie to możliwe od stycznia przyszłego roku. Choć biuro prasowe Pekao podkreśla, że jeśli dziś ktoś przyjdzie do oddziału banku, w którym znajduje się Punkt Usług Maklerskich, i zechce kupić obligacje, pracownicy pomogą mu w samodzielnym przeprowadzeniu tego procesu na jego smartfonie lub komputerze.

Przeczytajcie także: Wkrótce testy serwisu obligacyjnego w Pekao

O tym, że Pekao zamierza uruchomić sprzedaż detalicznych obligacji skarbowych, wiadomo od maja bieżącego roku, kiedy wspomniał o tym rzecznik prasowy banku. Na początku września w informacji przekazanej serwisowi cashless.pl Pekao deklarował rychłe rozpoczęcie testów nowej usługi. Natomiast po tym, jak ostatecznie rozpoczął sprzedaż obligacji, Pekao stał się drugim bankiem na polskim rynku po PKO BP, który sprzedaje takie papiery.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies