Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kłopoty SkyCash. Komisja Nadzoru Finansowego wszczęła wobec spółki postępowanie wyjaśniające

Decyzja KNF dotyczy prowadzonej przez SkyCash emisji akcji serii L i M

KNF opublikowała komunikat na temat wszczęcia postępowania wyjaśniającego wobec spółki SkyCash. Jak pisze nadzór, decyzję podjęto w związku z uzasadnionym podejrzeniem, że spółka ogłosiła ofertę publiczną akcji bez udostępnienia wymaganego ustawą o ofercie publicznej memorandum informacyjnego. – Celem postępowania jest ustalenie, czy doszło do opisanych naruszeń przepisów prawa – czytam w komunikacie KNF.

Przeczytajcie także: SkyCash zawiesza kampanię crowdfundingową

Przypomnę, że na początku września spółka SkyCash ogłosiła kampanię crowdfundingową, w ramach której chciała pozyskać ponad 4 mln zł. Pieniądze chciała przeznaczyć m.in. na rozwój swojej aplikacji mobilnej, przygotowanie debiutu na giełdzie NewConnect oraz, prawdopodobnie, uzupełnienie kapitałów własnych. Firmie może grozić przynajmniej zawieszenie licencji krajowej instytucji płatniczej, gdyż brakuje jej ok. 3 mln zł kapitału.

Przeczytajcie także: SkyCash chce sprzedać akcje za 4 mln zł

SkyCash zawiesił emisję akcji w połowie września. Na stronie internetowej spółki pojawiło się wówczas oświadczenie zarządu, z którego wynikało, że decyzję podjęto po interwencji KNF. Gazeta Giełdy Parkiet cytowała później prezesa SkyCash, który wyjaśniał, że zamieszanie spowodowane zostało odmienną interpretacją przepisów prawa. Na razie nie wiadomo, jak firma poradzi sobie z niedoborem kapitału, grożącym utratą licencji KIP.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies