Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Ford stawia na telematykę. Dzięki partnerstwu z Wejo udostępni amerykańskim ubezpieczycielom dane z pojazdów

Dane mogą być udostępnione ubezpieczycielowi wyłącznie za zgodą właściciela samochodu

Ford postanowił bardziej otworzyć się na ubezpieczenia telematyczne. W ramach partnerstwa z Wejo, firmą specjalizującą się w rozwiązaniach dla tzw. connected cars, udostępni ubezpieczycielom w Stanach Zjednoczonych dane pochodzące z wyprodukowanych przez siebie pojazdów.

Przeczytajcie także: Movcar chce wejść na polski rynek z aplikacją dla kierowców

Nowoczesne auta zbierają bardzo dużo danych na temat tego, jak są eksploatowane. Connected cars, czyli auta skomunikowane, mogą za pośrednictwem sieci wi-fi wygodnie przekazywać te informacje posiadaczowi auta, ale też innym zainteresowanym podmiotom. Wśród nich z pewnością są ubezpieczyciele, którzy mogą w ten sposób dowiedzieć się, jak auto jest wykorzystywane i zaproponować adekwatną polisę. Pozwala to uniknąć konieczności jeżdżenia z aplikacją lub montowania dodatkowych urządzeń w pojeździe, co jest bolączką typowych ofert telematycznych.

Przeczytajcie także: W aplikacji Autokonto ubezpieczenie od Asista

Jeśli klient wyrazi na to zgodę, dane z jego pojazdu mogą zostać przekazane ubezpieczycielom, którzy na tej podstawie zaoferują składki uzależnione od stylu jazdy. Dodatkowo mogą pomóc branży ubezpieczeniowej lepiej weryfikować informacje od klientów oraz identyfikować i minimalizować fraudy ubezpieczeniowe.

Wejo i Ford szacują, że wartość amerykańskiego rynku ubezpieczeń komunikacyjnych bazujących na sposobie używania (usage-based insurance) wyniesie w 2030 r. 1,7 mld dolarów. Analogiczny program Wejo i Ford już wcześniej uruchomiły w Europie. Koncern samochodowy nawiązał też współpracę z insurtechem By Miles, w ramach której właściciele fordów mogą skorzystać z ubezpieczeń uzależnionych od liczby przejechanych kilometrów.

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies