Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Allegro uruchamia platformę e-commerce w Czechach. Wkrótce startuje allegro.cz

Allegro.cz to kolejny etap ekspansji polskiej platformy na rynku czeskim, po przejęciu wiosną tego roku tamtejszych firm Mall Group i WE|DO

Allegro wchodzi ze swoją platformą e-commerce do Czech i to już lada moment. Tak przynajmniej wynika z informacji umieszczonych na stronie internetowej dostępnej pod adresem allegro.cz. Na razie w witrynie można przeczytać, że jeden z największych europejskich e-sklepów przybywa do naszego południowego sąsiada i rozpoczyna się końcowe odliczanie przed startem działalności.

Przeczytajcie także: Nest Bank też ma swojego softposa

Nowa inicjatywa to kolejny etap ekspansji Allegro na rynku czeskim. Kolejny, bo już w 2021 roku polska firma zdecydowała się przejąć za ponad 880 mln euro Mall Group i WE|DO. To firmy, które są znaczącymi graczami na rynku handlu i logistyki w kilku krajach, głównie Słowacji, Chorwacji, Słowenii, na Węgrzech i właśnie w Czechach. Transakcję udało się zamknąć 1 kwietnia br.

Przeczytajcie także: Blik bez kodu dla klientów biznesowych. Usługę uruchomił ING

Warto też przypomnieć, że latem Allegro informowało o znalezieniu nowego prezesa – tę funkcję pełni Roy Perticucci. Spółka wskazywała w komunikacie, że priorytetem dla niego będzie właśnie budowanie pozycji Allegro na rynku międzynarodowym. Jednym z przejawów ekspansji, oprócz wspomnianego przejęcia, było uruchomienie Allegro.com – serwisu, w którym znaleźć można oferty w języku angielskim, a płatności realizuje się w euro.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies