Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Allegro uruchamia platformę e-commerce w Czechach. Wkrótce startuje allegro.cz

Allegro.cz to kolejny etap ekspansji polskiej platformy na rynku czeskim, po przejęciu wiosną tego roku tamtejszych firm Mall Group i WE|DO

Allegro wchodzi ze swoją platformą e-commerce do Czech i to już lada moment. Tak przynajmniej wynika z informacji umieszczonych na stronie internetowej dostępnej pod adresem allegro.cz. Na razie w witrynie można przeczytać, że jeden z największych europejskich e-sklepów przybywa do naszego południowego sąsiada i rozpoczyna się końcowe odliczanie przed startem działalności.

Przeczytajcie także: Nest Bank też ma swojego softposa

Nowa inicjatywa to kolejny etap ekspansji Allegro na rynku czeskim. Kolejny, bo już w 2021 roku polska firma zdecydowała się przejąć za ponad 880 mln euro Mall Group i WE|DO. To firmy, które są znaczącymi graczami na rynku handlu i logistyki w kilku krajach, głównie Słowacji, Chorwacji, Słowenii, na Węgrzech i właśnie w Czechach. Transakcję udało się zamknąć 1 kwietnia br.

Przeczytajcie także: Blik bez kodu dla klientów biznesowych. Usługę uruchomił ING

Warto też przypomnieć, że latem Allegro informowało o znalezieniu nowego prezesa – tę funkcję pełni Roy Perticucci. Spółka wskazywała w komunikacie, że priorytetem dla niego będzie właśnie budowanie pozycji Allegro na rynku międzynarodowym. Jednym z przejawów ekspansji, oprócz wspomnianego przejęcia, było uruchomienie Allegro.com – serwisu, w którym znaleźć można oferty w języku angielskim, a płatności realizuje się w euro.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies