Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Aplikacja mobilna mZUS jest już dostępna. Na razie umożliwia składanie dwóch rodzajów wniosków

Aplikacja mZUS jest kierowana do świadczeniobiorców, a więc m.in. osób korzystających z programów socjalnych wprowadzanych przez rząd

Spełniły się zapowiedzi sprzed kilku dni na temat udostępnienia aplikacji mobilnej mZUS kierowanej do świadczeniobiorców. Z marketu Google Play można już pobrać nową apkę. Zakładam, że zgodnie z wcześniejszymi informacjami, wkrótce pojawi się także w App Store, choć mnie przed chwilą jeszcze nie udało się jej tam znaleźć. Niektórzy czytelnicy donieśli jednak, że już widzą ją także w App Store.

Przeczytajcie także: Współtwórca IKO wrócił do Polski

Póki co funkcjonalność nowego oprogramowania jest skromna, bo pozwala na składanie tylko dwóch rodzajów wniosków: o świadczenie w ramach programu 500+ oraz o tzw. wyprawkę szkolną. W przyszłości lista opcji ma być jednak rozszerzana. Już teraz w mZUS można znaleźć dwie nowe, nieaktywne jeszcze zakładki, które niebawem będą pozwalały na wnioskowanie o "rodzinny kapitał opiekuńczy" oraz tzw. żłobkowe.

Aby aktywować mZUS, najlepiej najpierw zalogować się na komputerze do Platformy Usług Elektronicznych ZUS (trzeba mieć już tam założone konto). Po zalogowaniu należy z menu głównego wybrać ustawienia, a następnie urządzenia mobilne i dodać swój smartfon. Można to zrobić, skanując komórką kod QR wyświetlony na stronie PUE ZUS i wprowadzając kod otrzymany SMS-em. Proces jest nieskomplikowany i większość użytkowników smartfonów powinna sobie z nim poradzić.

Przeczytajcie także: W mObywatelu znalazł się nowy moduł

Natomiast wracając do samej aplikacji, to na plus trzeba jej zapisać, że twórcy od razu udostępnili opcję logowania biometrycznego. W porównaniu z komputerową wersją PUE ZUS aplikacja mZUS wygląda dość nowocześnie. Zawiera też moduł pozwalający na bezpośrednie połączenie z konsultantami zakładu oraz skrzynkę, za pomocą której można odczytywać wiadomości z ZUS-u (skrzynka nie ma opcji wysyłania wiadomości).

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies