Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Sklepy sieci 7-Eleven padły ofiarą poważnego cyberataku. Pomocny okazał się wówczas softpos

Do zdarzenia doszło w sierpniu. Teraz okazuje się, że funkcjonowanie sklepów przywrócono przy użyciu terminala w aplikacji

Grupa Nets oraz Softpay wyposażyły duńskie sklepy 7-Eleven w smartfony z aplikacją typu softpos, reagując w ten sposób na cyberatak, którego doświadczyła ta sieć. Informuje o tym serwis Finextra. Do zdarzenia doszło w pierwszej połowie sierpnia, kiedy napastnicy zablokowali kasy i terminale płatnicze w 175 placówkach znanej sieci. Doprowadziło to do ich zamknięcia. Jak się później okazało, był to atak typu ransomware, którego celem jest uzyskanie okupu od poszkodowanego.

Przeczytajcie także: Adyen poszerzył ofertę o usługi Capital i Accounts

Sklepy 7-Eleven zamknięto po ataku w całej Danii (ale tylko w tym kraju, warto mieć na uwadze, że globalnie działa ich ponad 80 tys.). Wtedy to skandynawskie podmioty Nets i Softpay dostarczyły sprzedawcom smartfony Samsunga z aplikacją typu softpos, która umożliwia przyjmowanie płatności na telefonie. Działania te miały potwierdzić ważną rolę takich apek – jeśli nie jako podstawowego rozwiązania do realizowania transakcji, to przynajmniej jako narzędzia zapasowego.

Przeczytajcie także: IdoSell integruje się z Pigu.lt

Temat wydaje się ciekawy w kontekście planów Polskich ePłatności, których właścicielem jest grupa Nets. Niedawno mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że pod koniec tego roku lub na początku kolejnego na rynku powinno się pojawić rozwiązanie PeP Pay, czyli kolejny terminal aplikacyjny. W Biuletynie Urzędu Patentowego ukazała się już informacja o zastrzeżeniu znaku dla tego projektu. Obecnie mają trwać testy oraz finalne prace nad narzędziem.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies