Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Grupa Nets sfinalizowała przejęcie Polskich ePłatności. Wartość transakcji to 1,8 mld zł

Wcześniej wymagane zgody na przejęcie PeP przez Nets wydały organy nadzorcze, jak KNF i UOKiK

Spółka Polskie ePłatności poinformowała o zakończeniu transakcji, na mocy której jej właścicielem została duńska grupa Nets. Wartość przejęcia wyniosła ponad 1,8 mld zł. Zgodę na nie wydał ostatnio Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Wcześniej odpowiednie zezwolenia na zakup udziałów w spółkach wchodzących w skład PeP i posiadających licencje krajowych instytucji płatniczych (PayLane i BillBird) wydała Komisja Nadzoru Finansowego.

Przeczytajcie także: Jest zgoda UOKiK na przejęcie PeP przez Nets

Polskie ePłatności to dziś trzeci gracz na polskim rynku terminali płatniczych. Chwali się, że obecnie zarządza siecią złożoną z ponad 160 tys. takich urządzeń – więcej mają tylko firmy eService i First Data Polska. PeP koncentruje się na obsłudze małych i średnich przedsiębiorstw a także wielu nisz, takich jak m.in. maszyny automatyczne np. z napojami czy przekąskami. Z komunikatu wynika, że po przejęciu przez Nets Polskie ePłatności zachowają markę oraz dotychczasowy zarząd, na czele z Jarosławem Mikosem.

Przeczytajcie także: Polskie ePłatności podniosły limit na płatności bez PIN

Grupa PeP zatrudnia ponad 600 pracowników. W 2020 roku firma spodziewa się osiągnąć przychody netto w wysokości około 55 mln euro. Jej dotychczasowym właścicielem był fundusz Innova Capital, który dokonał akwizycji w 2016 r. Od tego czasu Polskie ePłatności znacząco zwiększyły liczbę terminali w punktach sprzedaży z ok. 33 tys. Firma przeprowadziła w tym czasie siedem udanych przejęć i tym samym znacząco rozszerzyła zakres swoich usług. Natomiast Nets ma w Polsce, oprócz PeP, także udziały w spółkach Dotpay/eCard oraz firmie będącej operatorem serwisu Przelewy24.

KATEGORIA
TEMAT DNIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies